ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Haziran 2013 Salı 15:06

Kadir İnanır'dan Gezi Parkı tepkisi

Kadir İnanırdan Gezi Parkı tepkisi

Akil İnsan Heyeti'nde yer alan sanatçı Kadir İnanır'dan Gezi Parkı yorumu...


Kadir İnanır halkı ve hükümeti diyaloga davet etti. İnanır şöyle konuştu: "Demokratik hak talebiyle hareket eden kitlelere yönelik alınacak tavır asla zor kullanmak olmamalıdır. Tüm bu gerçeklerle, siyasal iktidarı ; halkın demokratik taleplerini olgunlukla karşılayıp ,sorununu bir an önce diyalog zemininde çözülmesi için harekete geçmeye çağırıyorum"

Akdeniz Heyeti'nde görev alan ünlü sanatçı Kadir İnanır, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yaptı. İnanır, "Demokratik hak talebiyle hareket eden kitlelere yönelik alınacak tavır asla zor kullanmak olmamalıdır" dedi.

"CİDDİYE ALMAK SAYGI DUYMAK GEREKİR"

Kadir İnanır'ın yazılı açıklaması şu şekilde:
"Son bir haftadır Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp tüm Türkiye'ye yayılan toplumsal hareketlilik bizi zorunlu bir gerçeklilikle bir kez daha yüzleştirmiştir. O da bu ülkenin demokrasi ve özgürlüğe olan talebidir. Eğer çağdaş, uygar ve laik bir ülke hayalini paylaşıyorsak ,bu talebi anlamak, ciddiye almak saygı duymak gerekir. Demokratik hak talebiyle hareket eden kitlelere yönelik alınacak tavır asla zor kullanmak olmamalıdır"

"ÇABA VE EMEKLERİ GERİLETMEKTEDİR"

" Kaldı ki özellikle çok uzun yıllara dayanan en temel sorunumuzun çözüm sürecine girmişken ;BARIŞ'dan yana umudumuz filizlenmeye yüz tutmuşken ,yaşanılan süreç, gösterilen çaba ve emekleri geriletmektedir. Demokratik bir ülke olmanın ana kaynağı ; farklı inanç, düşünce, yaşam tarzına sahip insanlarla birlikte yaşayabilmek bu kültüre sahip olmaktır. Barışın gerçek ve kalıcı olması tam da bu bilinçle mümkün olabilir. Tüm bu gerçeklerle, siyasal iktidarı ; halkın demokratik taleplerini olgunlukla karşılayıp ,sorununu bir an önce diyalog zemininde çözülmesi için harekete geçmeye çağırıyorum" 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER