ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 09:17

İsrail'den Gazze'ye 'yangın' bombası!

İsrailden Gazzeye yangın bombası!

Gazze’de dünyanın gözü önünde katliam yapan İsrail’in saldırıları devam ediyor.


Gazze’de dünyanın gözü önünde katliam yapan İsrail’in saldırıları devam ediyor. İsrail’in son saldırılarda “yasaklanmış” silahlar kullandığı iddia ediliyor. Haberturk'ün haberine göre, görevi fiili olarak devam eden eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, konuyla ilgili kan donduran bir açıklama yaptı. Kudra şunları aktardı:

"Hastaneye getirilen ölülerin bazılarının uzuvları kopmuştu. Çoğunun da cesetleri kömürleşmişti"

Yaralıların çoğunun kemiklerine kadar yanması nedeniyle uzuvlarını kesmek zorunda kaldıklarını söyleyen Gazzeli doktorlar, hastaneye gelenlerin durumunun, “uluslararası alanda yasaklanmış silahların kullanıldığına kesin delil olduğunu” vurguladı.

"Harekete geçin"

“Yeni bir katliamla karşı karşıyayız” diye konuşan Kudra, uluslararası hukuk kuruluşlarını Filistinlilere yönelik işlediği suçlar ve hak ihlalleri sebebiyle İsrail’in yargılanması için harekete geçmeye çağırdı.

Batı Şeria’da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından, tüyler ürperten bir katliam yaşandı.
Muhammed Ebu Hudayr adlı Filistinli çocuk 2 Temmuz’da Yahudi yerleşimciler tarafından Kudüs’te sabah namazı için gittiği caminin önünden kaçırılmış ve diri diri yakılarak öldürülmüştü.

Olayların tırmanmasıyla İsrail, Gazze’ye yönelik “Koruyucu Hat” adıyla pazartesi günü operasyon başlattığını duyurmuştu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER