ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Türk ırkı neden yok

Rahmi Akbaş

02 Aralık 2013 Pazartesi 12:13
  • A
  • A

 

Bu hafta bir konferansta birilerinin çıkıp Türk ırkı yok demesi, artık herşeye hazırlıklı akıllılar ile bu da nereden çıktı diyen çok akıllılar, gelişmeye bir anlam verememişlerdir. Geçen haftalarda dersaneler ile Hizmetle çatışanlar, bu haftada ‘’Türk diye bir ırk yok’’ ile ılımlı Ak Partili Milliyetçiler başta olmak üzere Milliyetçi kesime saldırmıştır. Yani iki ayağına birden sıkmıştır.

Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere Milli Mücadeleyi yürütenler, Türk ırklı Osmanlı paşalarıydı ve Osmanlıyı çok iyi tahlil etmişlerdir. Sadece Osmanlıyı değil, Fransız, Alman ve İngilizleri de aynı derece analizden geçirmişlerdi.

Osmanlı tahlillerinde, yıllarca süren ihanetin başında üst kimliği Osmanlı olan farklı ırkların ihaneti geliyordu. Özellikle Müslüman olmayan bu ırklar, dışarıdan aldıkları yardımla da, sistemli bir ihanet politikası gütmüşlerdi. Müslüman fakat Türk ırkından olmayan tabaalar, her ne kadar başta bu durumu benimsemeseler de, Osmanlının yıkılacağına ikna olduklarında onlarda iktidar hırsına düşmüşler ve Osmanlıya savaş açmışlardı. Geriye ise bir avuç Türk ve Müslüman Anadolu çocuğu kalmıştı. İşte Milli Mücadeleyi veren de bu çocuklardır.

Bu paşalar, diğer Avrupa milletlerini de incelemişler ve hepsinin bir millete dayalı devlet yapısı olduğunu görmüşlerdi. Bu amaçla Mustafa Kemal Paşa’da bu millet yapısını oluşturmak için mücadele etmiştir. Millet yapısı kurulamamış bir devletin çok uzun ömürlü olmadığını biliyordu. O nedenle Türk ırkını Anadolu’nun en eski ırkı ve medeniyetin beşiği olarak tanımlamıştır. Yazıyı bulan Sümerlerin Türk kavminden geldiği, dil ve atasözlerinin aynı olması gibi veriler bu tezi desteklemiştir.

İngilizler, bir ülkenin ele geçirilmesi topla, tüfekle olmadığını biliyorlardı. Çünkü insanın olmadığı bir memleket, üretim yapılamayan bir toprak ne işe yarardı. Peki, ne yapılacaktı? Buna göre bir sistem kuruldu; bu sistem Mustafa Kemal Paşanın tezini zaman içinde zayıflatmak ve birgün yok saymaktı. Bugün o yok sayışın günüdür. Artık ikinci safhaya geçilmiş ve Anadolu’da Türk yoktur ile emperyalist güçlerin planının bir parçası daha gerçekleşmiştir.

Konferansta ‘’kim 5-6 kuşak geçmişini biliyor ki’’ denmektedir. Konuşmacı kendini nasıl hissediyor ya da bu hissettiğini nasıl belgelendiriyor orasını bilemiyorum; ancak, uyduruk ırklar gururla bunu söylüyorlarsa, birilerinin de tarihin ilk çağlarına kadar giden ırkını çok daha fazla gururla söylüyor olması doğaldır.

Bu gerçek birilerinin söylemesi ile ne yok olur ne de var olur. Bu kadar geçmişe sahip bir toplumun yok sayılmasının nedeni nedir? Bunu yukarıdaki yazının tahlili ile rahatça görülebilir.

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.