ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu

YAZARLAR

İsrail’in sevgili ağabeyi

Rahmi Akbaş

19 Kasım 2012 Pazartesi 15:45
  • A
  • A

 

Boş durmayı sevmeyen İsrail, Sudan’a yaptığı saldırıda bir ses getiremediğini ve dünyanın umursamadığını görerek bu kez, Gazze’ye saldırarak, kendinin ne kadar sevildiğini görmek istemiştir.

Bu da nereden çıktı demeyin. Bu saldırıya ilk tepki Amerika’dan gelmiş ve ‘’İsrail kendini koruyor diyerek’’ tavrını belirtmiştir. Ayrıca Barack Obama, Gazze Şeridi'nden İsrail’e atılan füze saldırıları karşısında "İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu" belirterek, Gazze’deki sorunun çözümü için gösterilecek herhangi bir gayretin öncelikle İsrail topraklarına yapılan füze saldırılarının kesilmesiyle başlayabileceğini söylemiştir. Bazılarının kafası karışarak ‘’Bu saldırıyı önce İsrail başlatmadı mı?’’ diye sorabilir. Evet, Sayın Obama’nın seçimlerden dolayı biraz kafası karışık olduğundan bu olayların başlangıcını Filistin’in başlatmış olacağını düşünebilir. Avrupa ise yine Filistin’i suçlayıcı demeçlerle, canım sizde biraz rahat durun ki adam gibi öldürülebilesiniz demiştir.

Bir gün, birkaç adam bir adamı dövüyorlarmış. Adamın kafasına vuruyorlar ‘’Ah! Arkam’’ gözüne vuruyorlar, adam yine ‘’Ah! Arkam’’ diyormuş; biri ‘’Durun yahu’’ demiş, adama dönerek, ‘’Yahu kardeşim biz senin kafana vuruyoruz, ah arkam, gözüne vuruyoruz ah arkam diyorsun, bu ne demek yahu’’ demiş. Dövülen adam, ‘’Benim arkam olsaydı siz beni zor döverdiniz’’ demiş.   

İşte Filistin’in meselesi bu, gariban Türkiye ile gariban Mısır, gözyaşları arasında Gazze’ye koşuyorlar. Peki, Rusya ya da Çin veya Japonya nerede? Hadi Amerika’yı Avrupa’yı anladık, bunlar ne yapıyorlar, söyleyecek sözleri kalmadı mı? Hadi bunların dini imanı belli peki, Büyük Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt hadi bunları da anladık, bunların başındakiler de belli ya İran?

Ben bu işlerde şunu anladım ki, ağabeyin olacak, arkan olmadı mı, sevgili mazlum Filistin halkım sen daha çok dayak yersin; ben ise gözyaşları ile senin bebeklerinin ölümünü izlemekten başka bir şey yapamam.

Aslında halk olarak yapacak çok güzel bir şey var. Aldığın bir şişe içeceğin, yiyeceğin yoğurdun, bindiğin arabanın menşeine bak! Sana silah sıkanın ağabeyi olma ihtimali var mı?

Bu arada başta Türkiye olmak üzere, Yunan, Japon ve bazı Yahudi halklarına, yaptıkları Filistin halkına destek eylemleri için çok teşekkür ederim. 

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.