ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Ben kimim.

Rahmi Akbaş

17 Aralık 2013 Salı 15:12
  • A
  • A

Ben kimim? Bana sen kimsin diye soruyorlar; atama küfredip var olmadığını söylüyorlar, öz yurdumda garip oldum, öz yurdumda parya. Ben de bu soruyu kendime sordum; ben kimim?

Ben öncelikle Müslümanım.

Riyadan uzak, boynunda İsrail'in Yıldızı, Hıristiyan’ın Haç’ı olmayan, kalbinde ‘’Allah’’ lafzı taşıyan, gerçek Müslümanım.

Sonra Gerçek Türk'üm.

Ne beyaz ne da siyah Türk'üm; ben ‘’Türk’üm’’ dediğinde tüyleri diken diken olan, ruhunda gurur hissedenler gibi Türk’üm. Osmanlı’ya bel kemiği olan, gittiği yerlere hak ve hukuk götüren Türk’üm. Türk’üm diyerek Sabatay'a hizmet edenlerden de değilim.

Sonra Gerçek Kürt’üm

Ermeni dönmesi, Rum artığı olup ‘’Kürt’üm’’ diyerek kimliklerini gizleyenlerden de değilim. Ben Anadolu’nun gerçek sahibi olan Kürt’üm.

Sonra Gerçek Aleviyim.

Ermeni, Rum artıkları gibi Aleviliğe sığınanlardan da değilim. Hz. Muhammed’i ve Hz. Ali’yi çok seven, Hz. Hüseyin'e gözleri kan çanağına dönene kadar ağlayanlar gibi Aleviyim.

Sonra Gerçek Sünni’yim.

Sünniliği kullanarak hegemonyasını kuran, gelişmeyi ve ilerlemeyi durdurmak için elinden geleni yapan ve bunu İslam için yaptığını söyleyen hainlerden de değilim.

Sonra Gerçek Çerkez'im, Gerçek Kafkas’ım.

Bu vatanın kurtulması için canını, kanını veren, Milli Mücadelenin o gerçek kahramanları gibi Çerkez’im.

Ben Gerçek Laz’ım.

Küçük bir bölgede de olsam, küçük bir toplulukta olsam, bu Anadolu’nun gülü, ben senim, sen ise benim diye bir Laz’ım.

Ben Arnavut’um, Boşnak’ım, Pomak’ım, kısaca İNSANIM.

BEN KİM MİYİM? BEN MİLLİ MÜCADELE İÇİN TUĞUNU KALDIRAN, ANADOLU HAREKÂTINI BAŞLATAN ÖZ VE ÖZ ANADOLU ÇOCUĞUYUM. DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE, BU ERMENİ VE RUM ARTIKLARINA BU ÜLKEYİ BIRAKMAYA HİÇ DE NİYETİ OLMAYAN BİRİYİM.

Peki, sen kimsiniz?

YORUM YAZ
TOPLAM 1 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - kenan yomralı:19 Aralık 2013, Perşembe 14:26

    abi lütfen bedelli içinde yazı yazıp gündem olustururmusnuz genclere yardımcı olun