ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Avrupa'nın kîni filde bile yok!

Rahmi Akbaş

15 Şubat 2013 Cuma 12:01
  • A
  • A

Filler günümüzde karada yaşayan en büyük canlılar olarak görülür. Cüsseleri, hortumu, yediği besin miktarı ve birçok canlının ondan korkması ile ön plana çıkar. Ancak, en önemli yanı kinleri olduğu söylenir. Fakat bu hafta gördük ki filin kini, Avrupa’nın kini yanında solda sıfır kalır.

Bu hafta yazete gibi, bazı duyarlı haber sitelerinde yer alan, fakat görsel basında pekte yer bulamayan bir konu, gündeme bomba gibi düştü. Önce Başbakan yardımcısı Bekir BOZDAĞ, arkasından da İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer ÜSTÜN’ün yaptığı açıklamalar, birçok Türk’ün kanını donduracak nitelikteydi.

Sayın BOZDAG, yaptığı açıklamada ‘’yurtdışında 4 bin Türk çocuğunun, gençlik daireleri aracılığıyla Hristiyan ailelere verildiği’’ şeklindeki sözleri daha sıcaklığını muhafaza ederken, Sayın Üstün’ün ‘’Türk çocukları gay ailelere verildi’’ sözleri ise tam bir dram haline dönüştü. Sayın ÜSTÜN, daha da ileri giderek bu sayının 9 bine kadar çıkabileceğini ifade etmesi ise karanlık Avrupa mantığı ve kinini tam olarak ortaya koyuyordu.

Türkiye’yi sürekli eleştiren Avrupa, gözündeki merteği görmemezlikten geliyordu. Avrupa’ya yayılmış yüzbinlerce binlerce Türk ve milyonlarca Müslümanı ne yapacağını bilemeyen bu zihniyet, bir kısmını Hristiyan yapabilir miyim diyerek uğraşırken, bazılarını ise potansiyel gay yaparak intikamını almaya çalışıyordu.

İnsan hakları, adalet, eşit vb. zırvalarla kendine yontan, ancak dünya tarihinin en büyük soy kırım, katliam ve sömürgeciliğini kimseye bırakmayan Avrupa, şimdi de yeni bir soykırıma girişmiştir. Bunun adı kesinlikle SOYKIRIM’dır.

Bu Avrupa’nın kini bitmeyecektir. Burada sorun hala birilerinin Avrupa sevdası ile yanıp tutuşmasıdır. Çıkarlarını açıkça deklare etmeyen bu kişiler ve kurumlar, en küçük bir serzenişte, Avrupa’dan yüzümüzü döndük feryatları ile ortalığı çınlatmaktadır.

Bu feryat edenlere sesleniyorum. Sizin işiniz olmaz, Avrupa’nın her gün bir kini ortaya çıktıkça, bu toplum, Avrupa’ya evet demez. Malum sizde biliyorsunuz ki, bu olmayacak, ama o zamana kadar aslanı kediye boğdurma zevkindesiniz. Batık Kıbrıs Rum kesimi bile çıkıp, şu yapmazsanız biz hayır deriz diyerek, kendini tatmin ettikçe, sizlerde mutlu oluyorsunuz.

Burada durum Türk hükümeti ve toplumuna düşmektedir. Artık yeter bu konuda birazda halkın sözlerine kulak verin.

YORUM YAZ
TOPLAM 2 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Nazlı Sarıtş:21 Şubat 2013, Perşembe 23:32

    Elinize ve kaleminize sağlık hocam çok doğru tespitler. Yazılarınız devamını bekliyoruz...

  • - Kerime ALPASLAN:15 Şubat 2013, Cuma 16:27

    çok güzel bi yazı olmuş hocam ellerinize kaleminize sağlık.