ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli

YAZARLAR

Bu Da Benim Görüşüm

Mehdi Çetinbaş

19 Mart 2014 Çarşamba 15:20
  • A
  • A

Geçen gün adı telefonu dinlenenler listesinde yer alan bir arkadaşla karşılaştım. Hoş beşten sonra espriyle karışık” İşin doğrusu o listede kendi adımı göremeyince bayağı bozuldum. Belki o X işaretiyle adı yazılmamış olanlardan biri de ben olabilirim “ dedim.

Arkadaşım güldü “ O X işareti ile anılan numaralar eskort kızların numarasıymış. Paralel yapı görevlendirdiği bu kızlar vasıtasıyla dinleme kaydına sokmadığı bazı şahısları dolaylı yollardan dinlemiş. Sana da o kızlardan göndermiş olmasınlar” dedi.

Paralel yapının gadrine uğramış arkadaşımla, ayaküstü esprili bir muhabbet gerçekleştirdik.

Bu yapıya bağlı; bir kısmı yabancı uyruklu yüzlerce tele kız bürokrat, iş adamı, siyasetçi, hakim, savcı, asker kısacası aklınıza gelebilecek her meslek gurubuna yakınlaşarak sesli ve görüntülü şantaj malzemeleri oluşturmaya çalışmış.

Büyük bir ihtimalle uçkuruna hakim olamayan bir çok saf insan da bu şantaj çetesinin tehditlerine boyun eğerek onların isteklerini yerine getirmiş.

Hükümetin elinde bu konuda bazı bilgi ve belgeler olmasına rağmen, paralel yapının dinlediği ve ahlaksızca tuzağa düşürerek görüntülerini çektiği insan sayısı tam olarak bilinemiyor.

Son günlerin moda tabiriyle “alüfte”lerin cilvelerine kanıp tuzağa düşen insanların büyük bir kısmı utancından ortaya çıkamıyor.

Dünyanın en eski mesleği olan fahişelik, maalesef geçmişteki yüzlerce tecrübeye rağmen yine geçerliliğini koruyor. Fahişeler ve alüfteler yüzünden dünyada kaç imparatorluk çöktü , kaç devlet adamı karizmasını çizdirdi saymaya kalksak satırlar yetmez.

Çevrelerine korku salmış nice mafya babaları bu alüftelerin elinde oyuncak olup, kollarında can verdi.

Bunları neden yazıyorum! İşte her gün kasetler yayınlayan bu paralel yapı, bu işlerle uğraşıyor. Sanal alemde zevkle paylaştığınız o ses kayıtlarını yayınlayan gücün elinde bir piyon olduğunuzun farkında olmadan değirmene su taşıdığınızı hatırlatmak istiyorum.

Kendi kendinize bir an düşünün! Emin olduğunuz bir ortamda çevrenizde dostlarınızla neler konuşmuyorsunuz ki! İnsanın mahremine girerek onu ifşa eden bir güç benim nezdimde yok edilmesi gereken bir güçtür.

Bu gün Başbakan’ın doğru ya da yanlış kasetlerini yayarak buradan politika üretmeye çalışan insanları şaşkınlıkla izliyorum.

Bu gün başbakanın kasetleri yayınlandığı için zevkten dört köşe olan cahiller, zamanı geldiğinde yayınlanmak üzere yedekte bekleyen kendi kasetlerini biliyorlar mı?

Bu gün şartlar gereği hedefte olan Başbakan ! Aynı yapı Kılıçtaroğlu, Bahçeli ve hatta Demirtaş başta olmak üzere her siyasetçi hakkında dinleme kayıtları tutmuş biliyor musunuz.

Bazı arkadaşlar velev ki bu telefonlar yasa dışı yollardan dinlenmiş olsun; buradaki içeriklerin hiç mi önemi yok diyorlar. Evet bu içeriklerin ne insani, ne İslami ne de hukuki yönden hiçbir geçerlilikleri yoktur.

Başbakana kin duyabilirsiniz, onu sevmeyebilir hatta nefret bile edebilirsiniz. Demokrasi nefret ettiğiniz insanlara tahammül etme rejimidir.

Yolsuzluk kavramının muhalefet tarafından bu kadar yoğun kullanılmasına karşılık,eğer toplum iktidara yüzde kırk beşler düzeyinde oy verirse birilerinin bir yerde hata yaptığı aşikar olarak ortadadır.

Eğer muhalefet gerçekten de söylediği gibi, cumhuriyet tarihinin en fazla yolsuzluklara bulaşmış bir hükümetine karşı mücadele veriyor da, halka bunu anlatamıyorsa muhalefet edişinde bir noksanlık vardır.

Onların deyimiyle halk dürüst ve namuslu olanları değil de hırsızları tercih ediyorsa, hiç kusura bakmasınlar demek ki anlatımlarında yetersizlik vardır. O zaman muhalefet görevi bırakıp, halka bunu daha iyi anlatacak olanlar gelmelidir.

Muhalefet ve sanal medya, belki de farkında olmadan gizli ses kayıtları ve görüntüleri olağan hale getirdi.

Ben şahsen hangi sansasyonel başlık altında olursa olsun, yayınlanan hiçbir kaydı dinlemiyorum.

Yolsuzluk konusunu tamamen rafa kaldırmadan önceliği paralel yapı ile mücadeleye veriyorum.

Devletin içine çöreklenen paralel yapıyı temizleme noktasında başbakanın yanındayım. Demokratlık bunu gerektirir.

Yolsuzluk sakızını çiğneyen muhalefetin söylemleri(en azından şimdilik) beni ikna etmedi. Burada dürüstlük ve halis niyet göremiyorum.

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz! Bu da benim görüşüm…

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.