ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur

YAZARLAR

İlahi müdürüm siz adamı 'öldürürsünüz'

Hamit Eteevrans

21 Şubat 2012 Salı 12:40
  • A
  • A
hamit@yazete.com
twitter.com/HamitEteevrans


Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın’ın sözleri herhalde şimdiden Türkiye ilginç sözler literatürüne eklenmiş bulunuyor.

'Huzur toplantısı'na katılarak, öğrenciler için "Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" diyen Aydın, açığa alındı.

Bu insanların canı mı sıkıldı ne?

Sen git yıllarca kendini eğit, geliştir, diploma al, öğretmenlik yap, sonra geç koltuğa müdürlük yapmaya çalış ve ‘yıllar sonra bir cümle et’ mesleğinden ol. Pes yani sayın müdürüm…

Bu şimdi edilecek laf mıydı?

Yazık olmadı mı size, ailenize ve en önemlisi mesleğinizden olmaya değdi mi?
Sanırım müdür bey biraz fazla milliyetçi ve duygusal tarafını ön plana çıkarmış gözüküyor. Kendince haklı olabilir…

Biraz mantık yapalım; aklıma takılan, madem gen haritası çıkarılsın deniliyor ya hani… Neden doğmasına izin veriliyor ki bu çocukların? Yürümesi bile düşünülmüş üstelik… Buna ne gerek var.

Diyelim ki; gen haritası çıkarılmış ve kötü damgası yiyen kişiden hamile kalan bir bayana uzman kişi tarafından, “Çocuğu doğurma, senin için iyi olmaz, ülkesine faydası dokunmayacak, şöyle yapacak-böyle yapacak’ şeklinde bir cevap veriliyor. O kadının yüz ifadesini hayal edemiyorum.

Bu adamın kötü olduğunu kadın yaşayarak öğrenecek. Doğacak çocuğun nasıl olacağını kim nereden bilebilir ki…

Allah’tan başka kim bilebilir ki?

İslam’da böyle bir mantığın kabul edilemez olduğu açıkça ortadır. İyi ve kötü olmadan her iki olgu anlaşılmaz… Dünyada iyiler olduğu kadar kötüler de olmuştur, olacaktır da… Bunun önüne kim nasıl geçebilir ki… O zaman dünyada yaşamın bir amacı olmaz…

Düşünsenize her tarafta iyiler var. İnsanın canı sıkılır ya… :) Bir yere çatmadan-etmeden durma yeteneğini kaybeder insan... Sonra hayat klişeleşmeye başlar.

Sayın müdürüm? Biraz fazla abartmadınız mı sizce?

İlahi müdürüm siz adamı 'öldürürsünüz' :)
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.