ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Bu hakaret 8,5 milyon insana yapıldı!

Hamit Eteevrans

19 Şubat 2012 Pazar 12:31
  • A
  • A
hamit@yazete.com
twitter.com/HamitEteevrans


"Hem özürlü hem CHP'li…" Bu söz insanlık namına öylesine büyük bir yara açtı ki gönüllerde, bırakın partizanlığı, herhalde Türkiye’deki 8,5 milyon engelli vatandaşlarımızın gönüllerini kırdı.

Ne olursa olsun, kim olursa olsun, partilisi partisizi bu laf hiç ama hiç kimseye söylenmemeliydi.

Oldu mu şimdi? Yakıştı mı bu açıklama…

Sabah Gazetesi Yazarı Engin Ardıç’ın CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey hakkındaki söyledikleri sanırım uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek.

Türkiye gündeminde ve sosyal paylaşım sitelerinde Ardıç’a yönelik tepkiler her geçen gün artıyor. Peki, ama konuyla ilgili bir açıklama yapıldı mı? Özür dilendi mi? Hayır…
Söyleyen söylediğiyle kaldı…

Peki ya Ankara?

Duydu mu bu lafı? Parti ayrımı edilmeksizin dinlemek ve duymak arasındaki farkı ortaya koydular mı siyasetçilerimiz? Pavey’e söylenenlere yönelik ortak bir dil kullanmalı ve cevap yine ortak yapılmalıydı. Ama olmadı. Şafak Pavey tek başına, yine tek cümleyle tartışmalara son noktayı koydu. Destek veren kimse olmadı. Sahip çıkanı olmadı…

Pavey, 'Bu yazının üzerinde hiç durmadım. Hatta bunları iltifat olarak kabul ediyorum. Hem engelli hem de CHP'li olmaktan gurur duyuyorum' diyor.

Sayın Pavey, CHP’li olmak sizin için gurur verici olabilir ancak partinizden size destek verip ortak bir açıklama, tepki verildi mi? Hayır… O zaman bu neyin gururu… Sahip çıkılmıyor size, bunu görmüyor musunuz?

Engeliler toplumun aynası ise o zaman aynaya bakma sırası kimde soruyorum herkese…

O zaman aynaya bak kendini gör!
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.