ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Yaz Aylarında Gözde Medikal Estetik Uygulamaları

Dr. Emre Çiçek

08 Ağustos 2011 Pazartesi 12:11
  • A
  • A
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte açıkça gözler önüne serilen izler, kırışıklıklar ve çizgiler medikal estetik yardımıyla kabusa dönüşmekten çıkıyor. Güneş ve sıcağın etkisiyle yaz mevsiminde medikal estetik uygulama tercihleri yön değiştiriyor. Bakalım yazınen çok uygulanan medikal estetik teknikleri neler?

1.DUDAK YANAK VE YÜZ DOLGULARI

Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları; dudakçevresi, yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ,elmacık kemikleri,yanak ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde mükemmel sonuçlar alınabilir. Yüz uygulamalarında kendi dokularınızın enjeksiyonundan sonra enetkili ve sağlıklı enjeksiyon şekli olan hyaluronik asitle çok daha genç birgörünüm elde etmek mümkün.


Dolgu enjeksiyonları


Estetik amaçlı dolgular nerelerde kullanılır?

Burun kenarındaki çizgiler (Nasolabial Çizgiler).

Burun ile ağız arasındaki çizgiler.

Dudak konturu ve hacim kazandırarak dolgunlaştırma.

Dudakların etrafındaki sigara çizgileri.

Göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler ( kaz ayakları).

Alın çizgileri.

Sivilce,yara, kazalardan sonra kalan izler.

Yanak, elmacık kemiği ve yağ erimelerinde yeniden hacim kazandırılması.Yüzde bulunan derin veya normal oluşumlu kırışıklıkların tedavisi dolgu dediğimiz yöntemlerle yapılır. İğne ile kırışıklığın olduğu bölgeye girilip dolgu maddesi enjekte edilerek kırışıklık giderilir. Kırışıklığın yanında dudak dolgusu veya dudakkontörü gibi hastanın istediği uygulamalar da yapılır. Ya da yanaklarda,elmacık kemiğinde herhangi bir çöküklük varsa böylesi çökük olan kısımlar dadolgu ile doldurulabilir.

Dolgu maddesiolan -hyaluronik asit- gününmüzde en fazla tercih edilen maddedir. Laboratuar ortamında üretilir ve alerji gibi herhangi bir yan etkisi yoktur, ciltle tamamen uyumludur, doğal bir görünüm kazandırır. Etkisi ise geri dönüşümlüdür.Yani hyaluronik asit ile yapılan dolgular 8 ay - 2 sene aralığında kalıcıdır. Geçici olması dezavantaj gibi görünse de aslında büyük bir avantajdır. Uygulama öncesi işlem yapılacak bölge lokal anestezik krem ile veya dudak içinise lokal anestezik enjeksiyonla uyuşturulur. Uygulama 15-20dk. arasına tamamlanır. Hasta uygulamadan sonra günlük yaşantılsına devam edebilir. Uygulamanın anında ortaya çıkan güzellik etkisiyle klinikten ayrılırken,dolgun görünümlü yanaklara, yeni alımlı bir yüz şekline ve istediği gibi etkileyici dudaklara sahip olabilir.2.BOTOXİLE TERLEME TEDAVİSİ

BOTOX ILE HIPERHIDROZIS(TERLEME)TEDAVISI
Botox uygulamsıyla ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletim durdurulup ter bezlerinin çalışması azaltılabilir. Bazı kişilerde özellikle sosyal hayatta ve iş hayatında pek çok problem yaratan avuç içleri ve koltuk altı bölgesine botoks uygulandığında bu kişilerin şikayetlerinde düzelme sağlabilir.

Terlemek vücut için doğal, fizyolojik bir olaydır. Özellikle yaz aylarındaterden şikayet edenlerin sayısı artıyor. Ama bir grup var ki onların derdiyaz-kış, aşırı miktarda terlemek. öyle ki biriyle tokalaşmaktan, önemli birtoplantıda takım elbise giymekten korkuyorlar.

Bir hastalık olan aşırı terlemek (hiperhidroz), toplumda %1 oranında görülüyor.

Bu tedavi yöntemi ellere ayaklara uygulanıyor mu?
Kesinlikle lokal anestezi altinda uygulanabilir.

Terleme botox tedavisinin etkinliği ne kadar sürer?
Tedavinin etkisi bir yıla kadar çıkabilir ancak istatistiklere göre; sekiz ayda başarı oranı %83, sekiz ayı aşınca bu oran %70'lere iniyor. Gerek duyulursa eksik olan yerlere botox yapmak için hasta 15 gün sonra kontrole çağırılabilir. Bir iki nokta kaçırilsa bile hasta bunu kabul ediyor ve böyle kalmasını tercih ediyor. Bazı hastalar koltuk altının kupkuru olmasını değil de terlemenin sadece bir-iki noktayla sınırlı kalmasını istiyorlar.

Uygulama sonrası botoxun etkisi hemen başlar mı?
Hayır. Botoxun etkisi 48-72 saatte başlar. Maksimum etkisiniyse 14 gündegösterir.

Botoxun etkisi ne kadar sürer?
Yüzdeki kırışıklıklara ilk uygulandığında etkisi ortalama 4.5-6 ay sürer. Tekrarlayan uygulamalarla bu süre, zaman içinde 8-10 aya kadar uzar. Koltuk altına ilk uygulandığında terlemeyi ortalama 10-12 ay kadar düzene sokar. Tekrarlayan uygulamalarla bu süre 16-18 aya kadar uzar.

3.OKSIJEN TERAPIİLE CİLDİNİZ 5 YAŞ DAHA GENÇ VE GÜNEŞ IŞINLARINA DAYANIKLI! HALE GELSİN


İĞNESİZ,HASSAS , ETKİLİ VE ACISIZ.

*Oksijenterapi hangi amaçlarla kullanılır ?

-Cilt canlı pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

-Güneş lekelerine karşı etkilidir. Güneşe karşı cildi korur.

-Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma olur.

-Dokuların canlanmasına yardımcı olur.

-Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen, metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Bunun sonucunda toksin birikimine bağlı oluşanakne ve benzeri sorunlar ortadan kalkar.OKSIJENTERAPI, SONUCLARI VE ETKILERI:

ANTIAGING

ANTIAKNE

ANTISELLULIT

GOGUS VE YUZLIFTINGI

ANTIPIGMENTASYON(LEKE TEDAVISI)

KIRISIKLIKTEDAVISI

DIŞ ETKENLERLE (GüNEŞ, SOĞUK, SOLARYUM) HASARA UĞRAMIŞ CİLDİ YENİDEN YAPILANDIRIP CANLANDIRMAK

ÇEŞİTLİ NEDENLERLE OLUŞMUŞ CİLT PİGMENTASYONLARININ (YAŞLILIK, GüNEŞ, SOLARYUM) GİDERİLMESİ

AKNELİ VESİYAH NOKTALI CİLTLERİN DÜZELMESİNİ SAĞLAMAK
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.