ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Ulthera ameliyatsız yüz germe

Dr. Emre Çiçek

15 Aralık 2012 Cumartesi 08:31
  • A
  • A

Ulthera ameliyatsız yüz germe nasıl bir uygulama?

Bu tedavide, hepimizin yakından tanıdığı görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 1.5-3 ve 4.5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason kullanılır. Cilt altını görerek, cilde zarar vermeden gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları verme prensibiyle etki eder. Uygulama yüzeye bir miktar jel sürülerek yapılıyor. Cilt altını görmemiz çok önemli çünkü tam olarak ısı etkisi yaratmak istediğimiz taşıyıcı tabakayı görerek atış yapma imkanı buluyoruz.

Ulthera ameliyatsız yüz germe hangi bölgelere uygulanabiliyor?

Göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, çene kontürünün belirginleştirilmes,yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapılabilir

Tüm yüz ve boyun kaç dakika sürebiliyor? Kaç tedavi gerekli?

En fazla 40 dakika içinde tamamlanmış oluyor yalnız bir seans uygulanıyor.

Aynı gün olumlu etkiler görünüyor mu?

Özellikle yanak sarkmalarında çok belirgin bir toparlanma, küçülme görülebiliyor ama bizim için önemli olan 1 ila 3 ay içerisinde görülecek, gerçek ve kalıcı sonuçlardır. Cilt her geçen gün daha iyi görünmeye başlayacak, 3 ayın sonunda en iyi haline kavuşacaktır. Bu noktada doğru hasta seçiminin de önemini belirtmek isterim. Hasta doğru bir aday değilse, hiçbir sonuç beklenemez.

Etkin sonuçlar için hasta seçiminin öneminden söz etmiştiniz, kimlere uygulanabilir Ultherapy?

Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle kolajen kaybı, cilt sarkmaları başlamış, yüz ovali bozulmuş kişiler için Ultherapy önerilir . ideal grup 30-75 yaş arasıdır. Ayrıca yaşı henüz genç olup göz kapağı, yanak bölgesi erkenden sarkmış kişilerde de uygulayabiliyoruz.

Uygulama sonrası günlük yaşantıya engel olabilecek bir durum yaşanıyor mu?

Hayır, bu uygulamanın gündemdeki lazer teknolojilerinden farklı olarak sunduğu avantajlardan birisi de budur. Hastanın uygulanan bölgede bir yara, yanık, leke gibi bir yan etki görmesi beklenmez. Gün ortası uygulanabilir. Nadiren geçici ödem ya da kızarıklık oluşabilir ancakbirkaç saat içinde geçecektir.

3 ay sonra elde edilen gerçek sonuç ne süreyle kalıcıdır?

 1,5-2 sene sürebildiğini gösteriyor. Bir kez Ultherapy uygulanan cildin 2 sene sonra bile eskisi kadar deforme görünmeyecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=D6iALHgXjTQ

YORUM YAZ
TOPLAM 2 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Tülin Yenice:10 Ekim 2013, Perşembe 12:48

  • - necla bayrak:01 Temmuz 2013, Pazartesi 00:20