ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Saç Ekiminde Fue Plus Farkı

Dr. Emre Çiçek

15 Mayıs 2012 Salı 16:04
  • A
  • A
1. Dünya saç cerrahisi derneği onaylı microcerrahik punch kullanımı nedeniyle daha sık izsiz dikişsiz daha yoğun Türkiye Fue Plus saç ekimi gerçekleştirilmesidir.

2. Fue Plus Metodu sırasında ağrı acı sızı hissinin hiç olmamasıdır.

3. Fue Plus sonrası saçlarınızı her yöne özgürce tarayabilme ve istediğiniz modelde kestirebilme şansınızın olması.

4. Fue Plus dan 10 gün sonra saç ekimi yaptırdığınızı kuaförler etrafınızdakiler ve hatta doktorların bile anlayamayacak olması

5. Fue Plus sonrası yüzünüzde şişme morarma göz kapaklarınız ve alnınızda şişme ödem olasılığı yaşamayacak olmanız

6. Steril özel hastane şartlarında ameliyathane de Fue Plus işleminizin gerçekleşmesi

7. Fue Plus metodu sayesinde diğer tekniklerin 1,5 katı yogun gorunumde saç nakli gerçekleştirilmesidir. Bize has saç nakli girişimlerinde, ilk defa Amerika da uygulamaya başlanılan ve o günden bu güne giderek uygulaması genişleyen FUE-PLUS yöntemini uyguluyoruz. Bu yöntem ile açılan kanalların yönlendirmeleri sayesinde ekim sonucu diğer sistemlere göre hem daha yoğun hem de daha doğal olmaktadır. Bu teknik hazırlanan greftlerin kalınlığına göre her işlem öncesi özel hazırlanan bistüriler ile gerçekletirilmektedir. Yoğun emek, tecrübe ve uygun malzeme gereksinimi ön plandadır

FUE-PLUS TEKNİĞİNİN ÖZELLİKLERİ
*Kanallarin açılması için kullanılan ince bistüriler, saç ve greft kalınlığına ve planlanan cerrahiye göre spesifik olarak hazırlanır. Bu amaç için geliştirmiş olan özel bir aletten faydalaniyoruz.

*Bu metod ile kanallar diğer yöntemlere göre çok daha küçük açlarla açlır. özellikle ince cildi olanlarda, şakak bölgesine yaplan ekimlerde avantaj sağlamaktadr.

*Spesifik olarak hazırlanan bu ince bistüriler sayesinde saçlarınızın doğal açılanmalarını birebir taklit etmek mümkündür. Özellikle saç çizgisine yakın bölümlerde çizginin doğallığı için bu çalısma büyük faydalar getirmektedir. *Bu bistürilerle açılan kanalın derinliği hazırlanan greftlerin kök uzunluğuna göre ayarlandığından kanalların derin açılma riski yoktur. Bu da daha derin kanal açılabılen diger malzemelerin yüzeysel ince damarlara zarar verme ihtimalinden bizi uzaklaştırmaktadır.

*Kanalların çapı greftlerle birebir örtüşmektedir. Dolayısı ile iyileşme diğer malzemelerle yaplan ekimlere göre daha hızlı olmakta ve sonrasında yüzeyde cildinizden hiçbir farklılık (çukur ya da kabarıklık) hissedilmemektedir. *Fue Plus ile ekilen greftler de saç dizilişinin özelliğinden dolayı, ekilen saçlarn doğallığı ve açık olan alan kapatması diğer saç ekimi kanal açma yöntemlerine göre daha fazla olmaktadr. Saç ekiminde "Yoğun Ekim -Dense Packing " terimi santimetrekareye maksimum sayda greft uygulanması işlemidir.

Saç dökülmesinin olmadigi bölgelerde bu sıklık santimetrekarede 80-100 foliküler ünite( 140-200 saç ) kadardır. Saç ekiminde tek seansda hiçbir zaman bu sıklığa ulaşmak mümkün değildir Avrupa ve Dunya sac cerrahisi derneginin verilerine gore tekli saç kıllarını içeren greftlerle bu sıklık santimetrekarede 60-65 e ulaşabilir ve yogun gorunum verir.

Sizde bir cok unlu oyuncu sanatci ve sarkicinin kullandigi bu teknikle sac ektirebilir hic dokulmemiscesine dogal yogun ve kimse tarafindan ekim oldugu anlasilmayan saclara kavusabilirsiniz
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.