ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

PRP Kök Hücre İle Saç Dökülme Tedavisi

Dr. Emre Çiçek

08 Kasım 2010 Pazartesi 14:12
  • A
  • A
Platelet açısından zengin plazma elde etmek amacıyla özel bir filtre ve satrifüj kullanılır. Plateletlerin yaklaşık % 97’si ayrışır ve plazma içinde normalin 6 – 10 katı daha fazla konsantrasyona sahip olur.
Nasıl ki vücudumuzun herhangi bir yeri kesildiği veya zedelendiği zaman önce pıhtılaşıp daha sonra kabuk bağlıyor kabuklanma döküldükten sonra iz kalmadan iyileşme ortaya çıkyorsa bu PRP yöntemide aynı sistem bazında hareket eder. Saç köküne direk PRP ve büyüme faktörlerini verdiğimiz zaman saçlarda kalınlaşma sıklaşma dökülmede tamamen durma ve yeni saç oluşumu gözlemlenir.PRP uygulamasında, hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ulaştırılabilmektedir. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak saç köklerinin kuvvetlenmesi dökülmesinin tamamen durmasını saçların sıklaşıp gürleşmesini sağlar P.R.P., dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.

PRP kök hücre Uygulaması Yaklaşık 15 dakikalık bir uygulamadır.
PRP kök hücre İle Saç Dökülme Tedavisi Erkeklerde Ailesinde dökülme öyküsü olanlar
Yağlı, kepekli, kaşıntılı saçları olanlar
Kırılarak saç dökülmesi olan ince ve zayıf telli saçları olanlar Kadınlarda ise
Kadın tipi androgenetik alopesi
(En sık tepede saç azalır ve seyrekleşir, incelir, kısalır, rengi açılır.)
Demir eksikliği anemisi
Tiroid hormon eksikliği hipotiroidi
Over kistlerine bağlı hormonal bozulma
Doğum sonrası
Strese bağlı

Kuaförlerdeki işlemler ve sık saç boyatmaya bağlı saçlardaki zararların dökülmenin önlenmesi durumlarında etkilidir..

PRP kök hücrenin Etkisi Uygulamadan 2 hafta sonra saçta dökülmenin durması saçların canlanması ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür.
PRP kök hücre İle Saç Dökülme Tedavisi Etkisi 15 günde bir yapılacak 4-6 uygulamadan sonra 12 ayda bir kere tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

P.R.P kök hücre Yönteminin Avantajları Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir kaybolmaz.

PRP Kök hücre İle Saç Tedavisi İşleminde Hafif bir iğnelenme hissi dışında ciddi bir acı hissedilmez.
PRP kök hücrePlatalet sayısı yetersiz hastalar ve kanser hastalarında yapılmaz

Dr.M.Emre ÇİÇEK
MEDİKAL ESTETİK UZMANI
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.