ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Oksijen Terapi İle 5 Yaş Gençleşin

Dr. Emre Çiçek

17 Ocak 2011 Pazartesi 11:12
  • A
  • A
Oksijen hayat iksiridir.Oksijen olmazsa metabolizmada olmaz,cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez,cilt sıkılığını kaybeder,yorgun bir görünüm alır.Kırışıklıklar ve erken yaşlanmanın tüm belirtileri meydana gelir.


Cilt için oksijenin önemi nedir ?


Hücrelerin çoğalması ve fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için enerji gereklidir. Vücuttaki tüm hücrelerin enerji oluşturması için ise oksijen şarttır. Ciltte yeni hücreler epidermisin en alt tabakası olan bazal tabaka tarafından oluşturulur. Epidermiste kan damarı olmadığı için bu olay için gerekli oksijen dermisteki kan damarlarından sağlanır. Hücreler gereken oksijeni bunun dışında hücreler arası boşluktan(biomatriks) da havadaki oksijeni kullanarak elde ederler. Uygulamada bu özellik kullanılmaktadır.

Ciltteki oksijen miktarı azalmasının görünür sonuçları nelerdir ?

Ciltteki oksijen miktarı yaşlanmayla birlikte ileri derecede azalmakta serbest radikaller içeren toksinler artmaktadır. Bu durum hücrelerin fonksiyonlarını bozmaktadır. Sonuçta cilt altı bağ dokusu gevşemekte, ciltte çizgilenmeler oluşmakta cansızlaşmakta ve solgun bir hal almaktadır.
İĞNESİZ.......HASSAS , ETKİLİ VE ACISIZ.

*Oksijenterapi ile cillte ne gibi olumlu değişiklikler sağlananabilir ?

OXYJET STAR ile iğnesiz olarak basınçlı oksijen infüzyonu yapılarak hiçbir ağrı olmaksızın, yüz ve boyundaki kırışıklıklarda belirgin bir azalma, cilt yapısında canlanma ve kalitesinde artış sağlanır. Uygulamada özel iyonize OXYJET BEAUTY TOX ürünleri kullanılmaktadır. OXYJET STAR en gelişmiş oksijenoterapi cihazlarından biridir. Tıpta yaklaşık 30 yıldır kullanılmakta olan insülin ve aşılama yöntemlerine benzeyen bir sistemdir.özel formüllü kozmetik ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakalarına enjekte edilir.Kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriklerinde yer alan maddeler,basınçlı oksijen cihazı oxyjet star sayesinde ciltte depolanır.Etkileri hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır.

Oksijenoterapi ULTRAPEEL Mikrodermabrazyon ile kombine edildiğinde mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

*Oksijenterapi hangi amaçlarla kullanılır ?

-Cilt canlı pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.
-Güneş lekelerine karşı etkilidir.
-Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma olur.
-Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
-Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen,metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar.Bunun sonucunda toksin birikimine bağlı oluşan akne ve benzeri sorunlarda ortadan kalkar.

OKSIJENTERAPI SONUCLARI VE ETKILERI::::
ANTIAGING
ANTIAKNE
ANTISELLULIT
GOGUS VE YUZ LIFTINGI
ANTI PIGMENTASYON(LEKE TEDAVISI)
KIRISIKLIK TEDAVISI
DIŞ ETKENLERLE (GüNEŞ, SOĞUK, SOLARYUM)HASARA UĞRAMIŞ CİLDİ YENİDEN YAPILANDIRIP CANLANDIRMAK
çEŞİTLİ NEDENLERLE OLUŞMUŞ CİLT PİGMENTASYONLARININ (YAŞLILIK, GüNEŞ, SOLARYUM) GİDERİLMESİ
AKNELİ VE SİYAH NOKTALI CİLTLERİN DüZELMESİNİ SAĞLAMAK

*Oksijenterapinin seans aralıkları ve sayısı nedir ?


Oksijenterapi ile yapılan bakımlarda seans sayısı ve aralığı cildin durumuna, hastanın yaşına ve uygulama amacına göre değişir.Seans aralığı 4 günde 1 uygulamadan haftada 1 uygulamaya kadar değişir. Bir kürdeki seans sayısı ise 3 ile 10 arasındadır. Ayrıca üst üste 3 veya 5 gün aralıksız yapılan bakım kürleri de vardır.

*Oksijenterapide aktif maddeler cilt altına nasıl iletilir ?

Normal bir cilt bakımında cilde uygulanan kozmetik ürünlerin cilt tarafından emilmesi için uzun süre gerekmektedir ve bu emilim hiçbir zaman ileri düzeyde olamamaktadır. Oksijenterapi uygulamasında ise basınçlı oksijen ile birlikte iyonize özel ürünler ve serumlar kullanılarak epidermisin en alt tabakasına dek hem oksijen hem de uygulama ürünlerinin iletilmesi sağlanır. Oksijen ve iyonize ürünler epidermal bariyere hasar verilmeden en uygun oksijen basıncı altında, epidermis hücreleri arasındaki boşluktan (biomatriks) taşınır. İçerikteki ürünler ve oksijen kan damarlarından emilerek tedavi edici etkisini gösterir. Bu uygulama ile çok kısa sürede oksijen ve aktif maddeler cildin en alt tabakalarına kadar iğne yapılmaksızın taşınır ve hedeflenen bölgede aktif maddelerden oluşan bir depo oluşması sağlanır. Uygulama ile cildi canlandırıcı etkisi olan özel iyonize ürünler ve oksijen doğrudan cildin sorunlu bölgelerinde istenilen derinliğe taşınır ve hücrelerin ihtiyacı olan enerji ile ciltaltı dokuda eksikliği oluşmuş maddelerin takviyesi sağlanmış olur.YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.