ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Nefertiti Boynu ve Monalisa Gülüşü

Dr. Emre Çiçek

12 Temmuz 2011 Salı 12:59
  • A
  • A
“Yaş ilerledikçe yanaklarımızda boyuna doğru sarkmalar ve dudak kenarlarınınaşağı doğru çekilmesi ile daha yaşlı ve daha üzgün bir görüntü ortayaçıkmaktadır. Yüz ovali bozulmakta ve yüz kare şeklini almaktadır. Boyundaçenenin kenarından başlayıp göğse doğru inen bantlar oluşur. Bazen daha gençinsanlarda da dudak kenarlarının aşağıya doğru sarkması yüze üzgün ifade birifade vermektedir. Tüm bunları Botoks ile düzeltebiliyoruz. Böylece daha gençyüzler ve daha güzel boyunlar elde edebiliyoruz.”

BOTOKS İLE MONALİSA GÜLÜŞÜ NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

“Yaşlandıkça daha da belirginleşen yüzdeki ifade değişiklikleri, dudakkenarlarımızı aşağıya doğru çeken dudak kenarından çene kenarına doğru uzanandepresör denen kasların aşırı aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Bu kaslarıniçine yapılacak olan bir miktar Botoks kasın aktivitesini azaltacak ve dudakkenarlarını yukarı doğru kaldırarak dudağa gülümsüyor ifadesini verecektir. Bugülümseyişe de Monalisa gülüşü adı verilmektedir.”

NEFERTİTİ BOYNU NİÇİN TERCİH EDİLİYOR?

“Nefertiti boyunun kuğu gibi uzun olması ve çenesinin belirgin olmasıylaünlüdür. Özellikle boyun ve yanaklardan göğse doğru inen bantlar, orta yaşlıhanımlarda aynı zamanda yanağı da aşağıya doğru çekerek kişiyi olduğundan dahayaşlı göstermekte ve boynun güzelliğini bozmaktadır. Banda ve çenenin bukısmına yapılacak olan Botoks enjeksiyonu ile bandın gerginliği azaltılabilir.Aşağı doğru çekilen yanak bölümünü de yukarı doğru çıkarak çene ve boynun dahamuntazam görünmesini i sağlayabilir. Avrupa ve Amerika’da çok sık tercihedilen bu işleme Nefertiti boynu denilmektedir.”

BU İŞLEMİ HERKES YAPTIRABİLİR Mİ?

“Boynu çok kalın ve etli olan fazla sarkması olan kişilerde başarılıolmaz. Boynu ince fazla yağlı olmayan ve boynunda bant olan kişilerderahatlıkla uygulanabilir.”
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.