ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Işık dolgusu

Dr. Emre Çiçek

28 Şubat 2013 Perşembe 16:46
  • A
  • A

Geçen yıllar içinde, stres, yer çekimi, güneş gibi etkenler sebebiyle elastikiyetini kaybeden cildimizde sarkmalar, kırışıklıklar oluşuyor. Güzelliğine düşkün olan kadın ve erkekler, eskiden ne kadar acı verici olduğunu bilseler de, daha genç ve hoş bir görünüme sahip olabilmek için bıçak altına yatmayı göze alabiliyordu. Ancak son yıllarda estetik dünyasının dahiyane buluşları sayesinde, bu acıları çekmemize gerek kalmadan gençleşme yöntemlerini de kullanmaya başladılar. İşte bir mezoterapi yöntemi olan ışık dolgusu da bunlardan biri, üstelik bu yeni ve trendy uygulama, doğal görünümünüzü bozmadan gençleştirme özelliğine sahip olduğu için de Angelina Jolie’den Ajda Pekkan’a birçok ünlü ismin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri!

Peki, ışık dolgusunun sırrı ne?

Yeni bir ışık yansıması için Işık Dolgusunun sırrı aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Yaklaşık 15 dakika süren ve iğnesiz olarak kanülle deri altına enjekte edilen hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklılık oluşmadığı için de günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yeni bir konsept. 2-3 hafta aralıklı 3-4 seansla etkili ve basit bir uygulamadır. Birinci enjeksiyon ve kümülatif seanslardan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Ciltte halihazırda mevcut olan doğal içeriklerin özel seleksiyonu ve hiyalüronik asit bazlı özel formül, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilir.

Işık dolgusu hangi bölgelere uygulanabilir?

Gözaltı morlukları

Göz kenarı kazayağı çizgileri

Dudak

Dudak üzeri çizgileri

Ağız kenarı çizgileri

Boyun

Dekolte

El

Alın

Işık dolgusunun amacı nedir?

Işık dolgusunun asıl amacı elbette ince kırışıklıkları düzelterek,genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız. Ancak bunların yanı sıra içindeki aktif maddeler sayesinde, ışığı yansıtarak cildinizin daha parlak görünmesine de yardımcı olur. Ayrıca gözaltı morluklarınızın azalmasını, daha dolgun, nemli ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. 

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.