ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Gözaltı Morluk Tedavisi

Dr. Emre Çiçek

29 Kasım 2010 Pazartesi 13:41
  • A
  • A
International Masters of Antiaging'', Ocak 2010 yıllık toplantısında tanıtılan ve dünyada bir ilk olma özelliği gösteren, Türkiye’de ilk bizim uyguladığımız peeling teknolojisi ile ağrısız, acısız’ gözaltı morlukları, gözaltı torbalanmaları,'barcode' veya 'smokers line' denilen, dudak etrafı kırışıklık ve çizgilenmeleri, kesin olarak acısız ve ağrısız bir şekilde 15 gün ara ile 4 seansta yok edilebiliyor.

Gözaltı morlukları genellikle düzensiz uyku, stres, alkol ve uzun süre ekran karşısında kalma gibi aşırı yüklenmeler sonrası oluşmakla birlikte genetik yatkınlık da bilinmektedir. Sorun bölgenin, dolaşımın bozulması ve toplanmaya uygun olan bu alanda birikimi ile birlikte oluşan koyu renkli görüntüdür.Kimi zaman enfeksiyon ve idrar yollarında taş gibi idrar yolu ile ilgili problemlerde de olduğu gibi koyu renkli olmayan ama torbalanma sorunları da görünmektedir. Gözaltı ve çevresinin koyu renkli veya morumtrak bir görünüme sahip olması, kişinin yorgun, uykusuz yaşlı ve depresif görünmesine yol açar. Pek çok hasta sürekli herkesin kendisine neden yorgun olduğunun hatta uyuşturucu kullanıp kullanmadığının sorulmasından oldukça rahatsız olup psikolojik olarak etkilenmektedir. Bazen ailede olmadan sadece hastada aniden ortaya çıkabilir.

Açık tenlilerde olmakla beraber esmer tenlilerde daha sık rastlanan bir durumdur. Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması ya da yağ torbalanması nedeniyle bu damarlarda dolaşımın iyi olmaması gibi nedenlerle kan toplanması sonucu görülebilir. Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan, en sık görülen tipidir. Sıklıkla da her ikisi birden yani hem torbalanma hem de aşırı pigmentasyon bulunur.

Alt kapakta olduğu gibi sıklıkla kirpiklerden kaşa kadar üst kapağı da kaplar. Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz.

Fakat bu son teknolojil özel karışımlı peeling ile sadece gözaltı ve dudak etrafına uygulanıp gözaltı morluklarından,lekelenmelerinden torbalanmalardan ve özellikle sigara içmeye bağlı dudak etrafı çizgilenmelerinden 2 ay gibi kısa bir sürede %90 başarılı bir şekilde tamamen kurtulabilirsiniz; göz çevresi ve kaz ayağı kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz...


Dr.M.Emre ÇİÇEK
MEDİKAL ESTETİK UZMANI
YORUM YAZ
TOPLAM 1 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - nilifer uluğ:20 Ağustos 2014, Çarşamba 14:20

    arkadaşlar gözaltı morluğu tedavisi yaptıran memnun olan varmı bende yaptırıyımmı