ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu

YAZARLAR

Estetik Dolgu

Dr. Emre Çiçek

09 Haziran 2011 Perşembe 16:14
  • A
  • A
Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde, mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Yüze kendi dokularınızın enjeksiyonundan sonra en etkili ve sağlıklı enjeksiyon şekli hyaluronik asitle çok daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

Dolgu enjeksiyonları
Estetik amaçlı Dolgular Nerelerde Kullanılır?
Burun kenarındaki çizgiler (Nasolabial Çizgiler)
Burun ile ağız arasındaki çizgiler
Dudak konturu ve hacim kazandırarak dolgunlaştırma
Dudakların etrafındaki sigara çizgileri
Göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler ( kaz ayakları)

Alın çizgileri, Sivilce, yara, kazalardan sonra kalan izler
Yanak, elmacık kemiği ve yağ erimelerinde yeniden hacim kazandırılmasında Yüzdeki derin veya normal oturmuş kırışıkllıkların tedavisi dolgu dediğimiz yöntemler yapılır. İğne ile kırışıklığın olduğu bölgeye girilip dolgu maddesi enjekte edilerek kırışıklık giderilir. Kırışıklığın yanında dudak dolgusu veya dudak kontörü gibi hastanın istediği uygulamalar da yapılır. Veya yanaklarda, elmacık kemiğinde herhangi bir çöküklük varsa böylesi çökük olan kısımlar da dolgu ile doldurulur.

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit gününmüzde en fazla tercih edilen maddedir. Laboratuar ortamında üretilir alerji gibi herhangi bir yan etkisi yoktur, ciltle tamamen uyumlu, doğal bir görünüm verir. Etkisi geri dönüşümlüdür. Yani hyaluronik asit ile yapılan dolgular 8 ay - 2 sene arasında kalmaktadır. Geçici olması dezavantaj gibi görünse de asında bir avantajdır. Kalıcı dolgular fiyat açısından daha cazip gelebilir ama bu tarz dolgular birkaç yıl geçtikten sonra yerçekimi etkisiyle kendi yerlerinden ayrılabilmektedirler ve ortaya istenmeyen görüntüler çıkabilmektedir. Hele birde kötü uygulanmışsa madde kaybolmayacağı için ancak ameliyat ile yerinden allınabilir. Ama hyaluronik asit dolgularının böylesi bir riski yoktur. Nasolabial, dudak alt köşeleri, glabellar bölgeye, gözaltı, göz kenarları, alın, dudak, dudak kontorü gibi hemen hemmen her bölgeye uygulanabilir. Uygulama öncesi işlem yapılacak bölge lokal anestezik krem ile veya dudak için ise lokal anestezik enjeksiyonla uyuşturulur. Uygulama 15-20dk. arasına tamamlanır. Hasta uygulamadan sonra günlük yaşantılarına başlayabilir ve etkisi anında ortaya çıkar klinikten çıkarken dolgun güzel görünümlü yanaklara istediğiniz şekilde dudaklara sahip olabilirsiniz.
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.