ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Ameliyatsız Yüz Germe

Dr. Emre Çiçek

31 Ekim 2010 Pazar 00:57
  • A
  • A
Daha sıkı bir cilt, daha genç bir görünüm!

Ameliyatsız yüz germe Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif
olarak sunulan, Amerika'da son günlerin en 'tercih edilen' teknolojisi olarak kabul gören 'ULTHERAPY' şimdi Türkiye'de. Yüz ifademiz birçok şey anlatır.

Kırışıklıklarımıza 'tecrübe', üzgün görünümümüze 'yorgunluk' tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak 'estetik cerrahi' her zaman bir seçenektir. Ama şimdi yeni bir yöntem olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı
önlemek mümkün.

Ultherapy ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda
meydana gelen 'güzel' görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.
Ameliyattan çekinen bir çok kişi için çok cazip bir uygulama olan Ultheraphy sisteminde kullanılan 'Deep see' adı verilen teknoloji de 'fokus ultrasound' ile cildin alt tabakalarında 'sıcak noktalar' yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve 'lifting' etkisi kendini göstermeye başlıyor. Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne
karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji.

Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın AĞRISIZ ACISIZ olarak'gerdiriliyor'. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca
muhafaza ediliyor. Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği,sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilenyepyeni bir teknoloji..

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt
yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek,zaman içinde, doğal bir 'yüz germe' etkisi oluşur.

Ultherapy, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı 'tek' cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık 'hafif iğne batması' gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy'nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır.Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, hemen seans sonrası etkinliği görebilmekle beraber tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır.FDA' nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını gıdı bölgesinde sarkma ve kırışıklıkların tamamına yakın toparlandığını çene altı sarkmalarından kurtuldukalrı yüz şekillerinin eskisi gibi belirgin
olduğunu ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ultherapy teknolojisivar.

Detaylı bilgi için;
Dr. Emre ÇİÇEK
www.emrecicek.com
Tel: 0212 296 28 80-81/ 296 39 93-94
Nişantaşı
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.