ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

YGS'ye Çok Az Kaldı

Burak Görentaş

14 Şubat 2011 Pazartesi 13:08
  • A
  • A
Artık tatil bitti. Umarım bu tatil sizin için gerçekten bir sıçrama tahtası olmuştur. Bazı öğrencilerimin bu tatilde hiç ders çalışmadıklarını öğrenmem benim için gerçekten üzücü oldu.

Malum YGS'ye 1,5 ay kaldı. Peki bu vakitten sonra neler yapılırsa sınav için faydalı olur?

Önümüzdeki iki hafta boyunca yine konu eksiklerini tamamlama adına ders çalışabilir, soru bankalarından sorular çözebilirsiniz. Ondan sonra bir ay boyunca hergün en az bir deneme çözmeniz faydalı olur. Hatta ders denemeleri çözülürse daha da iyi olur.

Hayatınızda yakalayabileceğiniz fırsatlar çok fazla çıkmaz. Hatta belki bir defa çıkar. Bu fırsatı yada fırsatları kaçırmak sizin için geri dönüşü olmayan hasarlar ortaya çıkarabilir. Böyle zararları önlemek için elinizdeki fırsatı en iyi şekilde kullanmalısınız. Bunun için ne kadar zamanınız kaldıysa bunu en iyi şekilde değerlendirmeli ve zararları yarara çevirmelisiniz.

Geçen hafta bir arkadaşımdan duyduğum çarpıcı bir örneği sizinle paylaşmak istiyorum.

Düşünün bu yıl çalışmadınız, fırsatları değerlendirmediniz ve bir bölüme yerleşemediniz. Kaybınızın dersane masrafı ve diğer giderler ile 5000 TL hadi biraz daha abartalım 10000 TL olduğunu düşünün. ( Bunun içine kaybettiğiniz zamanı katmıyorum. )

Ama eğer çalışsaydınız farzedelim ki Sivil Hava Ulaştırma bölümünü kazanıp oradan da Hava Trafik Kontrolörü olup aylık 5000 TL maaş alabilirdiniz. Bir yıllık kaybınız doğal olarak tam 60000 TL olurdu.

Düşünüp hayatınıza bir çeki düzen vermeniz temennisiyle.

burakgorentas@gmail.com
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.