ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Muhteşem Yeni Yıl

Burak Görentaş

17 Ocak 2011 Pazartesi 10:33
  • A
  • A
Artık yeni bir yılın içerindeyiz. Ömrünüzün bu yılını muhteşem yapmak sizin elinizde. Bunun için sınavlara kalan zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. YGS' ye iki ay kaldı. Eğer hergün sadece 100 adet soru çözseniz 6000 soru yapar ki bununla birçok eksiğinizi kapatabilirsiniz.
Özellikle böyle zamanlarda öğrenciler de gözüken en büyük sorun ümitsizlik. Denemelerden istediği sonuçları alamayanlar büyük bir ümitsizliğe düşmekte. Halbuki konuların yavaş yavaş bittiği dönemlerde -yani şu günlerde- netler artmaya başlar. Ümitsizliğe kapılmadan çalışmaya devam edenler emeklerinin karşılığını alırlar. Ümitsizliğe kapılanlar ise çalışmayı bırakıp daha da geriye gider ve sınavda da hiç istemediği bir sonuçla karşılaşır.
Vefatının 74. yıl dönümünde rahmetle andığımız milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş
Ye'is öyle bir bataktır ki düşersen boğulursun, Ümide sımsıkı sarıl gör bak ne olusun. (ye'is : ümitsizlik )
Ümitsizlik motivasyonu bozduğu gibi uzmanların görüşlerine göre beynin gelişmesini de durdurmakta. Aksine ümidi ayakta tutma da beyindeki sorun dosyalarını kapatıp insanı daha mutlu etmekte ve beynin gelişmesine yardımcı olmakta.
Ümidinizi kırmadan hayatınızın en muhteşem yıllarından birini yaşamanız dileğiyle.

burakgorentas@gmail.com
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.