ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Artık Önümüzdeki Maçlara Bakacağız

Burak Görentaş

29 Mart 2011 Salı 15:54
  • A
  • A
Nihayet YGS bitti. Yayın hakları nedeniyle bu yazıyı yazdığım saatlerde sorulara ulaşılamadığı için YGS hakkında ki genel değerlendirmeyi daha sonraya bırakarak bundan sonra neler yapılmalı sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Şayet 4 yıllık bir bölüm okuma hedefiniz varsa, bundan sonra tamamen LYS ye odaklanmanız gerek. YGS nin iyi ya da kötü geçmesi sizi etkilememeli. YGS de iyi yapan daha sonra da iyi, kötü yapan da daha sonra ( yani LYS de ) kötü yapar diye bir kural yok. Bilindiği gibi YGS daha çok yorum ağırlıklı bir sınav, LYS ise bilgiye dayalı. Birbirinden farklı anlayacağınız.

Hiç vakit kaybetmeden hemen bugün LYS konulara çalışmaya devam edin. Sakın motivasyonunuzu bozmayın. Özellikle ilk defa sınava gren öğrenciler de sınav ciddiyeti ile karşılaşmaktan dolayı moral bozukluğu olmak ta. Bu durumdan kurtulmanın yollarını arayın. Size söyleyebileceğim ilk şey okumak istediğinizi bölümde ve üniversitede hayal edin kendinizi.

Hemen soru bankalarını çıkarıp şu ana kadar geri kalmış olduğunuz konular varsa onların sorularını çözmenizi ve ( neredeyse herkesin dersaneye gittiğini düşünerek söylüyorum ) şu anda dersanede kalmış olduğunuz konulara yetişmenizi öneririm.

En azından bir sınava girdiniz. Artık nerede hata yaptığınızı nerede yapmadığınızı biliyorsunuz. Yanlışlarınızı düzeltip ilerideki hayatınızı kurtaracak 3 aylık bir çalışma maratonuna girin. Hazırlığı bırakıp seneye bir daha denerim düşüncesine de kesinlikle girmeyin.

burakgorentas@gmail.com
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.