ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Sosyal Güvenlik

Av. Zeki Onat

16 Haziran 2011 Perşembe 01:32
  • A
  • A
Geçtiğimiz ay içerisinde sosyal güvenlik haftası etkinlikleri 6111 sayılı yapılandırma yasasının yoğun taleplerinin kurumca karşılandığı günler içerisinde geçti. Artık ‘’sosyal güvenli k‘’ in toplumsal bilinç düzeyinde önemli bir yere sahip olduğunu söylemek yadsınamayacak bir durum.

Ülkemizde yaşanan son gelişmeler ve özellikle son genel seçimler göstermektedir ki ‘’ülkemizde geçmiş yıllarda yapılan sığ ve bilimsel olmayan vaatlerin, vatandaş tarafından kabul görmediği ; yapılan ve somut eyleme dökülmüş halini oluşturan somut icraatların ise ne kadar anlaşılmaz ve uzak görünse de tercih konusunda önceliği olduğu’’ görülmüştür.

Bizim siyasi veya ekonomik değeri olan yorumlar yapmamız söz konusu olmamakla beraber yaşadığımız son olaylar sonrası halkın tepkilerini de görmezden gelmemiz anlamını taşımayacaktır. Toplumsal bütünleşme ve refah düzeyi ileri Ülker sınıfına girebilmek için illaki bilimin ve hukuk devleti olmanın gerekliliklerini yerine getirmemiz gerektiği tüm ülke aydınlarının ortak ifadelerini oluşturmaktadır. Öyle ki sokaktan sıradan insanlarla yapılan anketlerde dahi toplumsal ortak vicdan oluşturmaya dair temenni ve beklentilerin üst seviyede olduğunu görmekteyiz. Bu durum dahi iletişimin ve etkileşimin sınırlarının sanal alemde kalktığı bir dünyada ; sanal alemlerde kendilerine yarattıkları dünyada kendi doğrularını yaşayan insanlar için çok önemli bir gelişme olduğunu görmek ve kabul etmek durumundayız.

Hakikatin yani bilimin gerçekliğinde sosyal güvenlik kurumunun algısı ve değerlendirmesi içerisinde olacağımız nice günlere ve yıllara diyerek , bir sonraki yazımızda 6111 sayılı yasada getirilen teşvik uygulamalarının ayrıntılarını paylaşacağımızı belirtelim
Sağlıcakla ve esenle kalın
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.