ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı

YAZARLAR

Borcu olanlara iyi haber

Av. Zeki Onat

02 Temmuz 2011 Cumartesi 14:29
  • A
  • A
6111 sayılı kanun kapsamına giren borçlarını ödemek için ‘’peşin’’ ödeme başvurusunda bulunan borçlular 30.06.2011 tarihine kadar ödemek durumundaydılar. Ancak millet olarak alışkanlıklarımızı kolay kolay terk edemememizin bir sonucu veya piyasalarda nakit sıkıntısının küçük işletmelerce yoğun yaşanması nedenlerinin sonucu olarak son gün son dakikaya kadar bekleyen ve ödeme imkanı bulamayan vatandaşlarımız 31.07.2011 tarihine kadar ki bu tarih Pazar gününe rastlaması nedeniyle 01.08.2011 tarihine kadar ödeyebileceklerdir.

Ödeme yaparken 6183 sayılı yasada belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak farkla birlikte yatırma imkanı getirilmiştir. Söz konusu gecikme zammı her ay için ayrı ayrı belirlenmekte ve devlet iç borçlanma senetlerinde ki değerler esas alınmaktadır. Bunun da takribi 1.20 değerlerinde olduğu varsayılırsa yatırılması gereken toplam borca % 2 civarında bir gecikme cezası uygulanacağı anlamına gelecektir.

Bu fırsatın tüm borçlu mükelleflerce iyi değerlendirilmesi gerektiğini tekrar vurgulayarak

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.