ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu

YAZARLAR

Borç Ödemede Son Gün

Av. Zeki Onat

29 Temmuz 2011 Cuma 11:03
  • A
  • A

6111 sayılı yasa ile borçlarını yapılandırarak özellikle peşin ödeme yolunu tercih edenler 01.08.2011 tarihine kadar %1.40 oranındaki gecikme zammı ile birlikte ödemeleri gerekmektedir.

Taksitli ödeme yolunu tercih edenler ise bir takvim yılı içinde ödenmemiş veya eksik ödenmiş ikiden fazla taksitlerinin bulunması halinde taksitlendirmeleri bozulacaktır.

Bir takvim yılında ikiden fazla olmamakla birlikte ödenmemiş veya eksik ödenmiş taksitlerin en geç son taksiti izleyen ayın sonuna kadar ödenmemesi halinde yine taksitlendirme haklarını kaybedeceklerini tekrar hatırlatarak konunun önemini belirtmiş olalım.

Daha önce belirttiğimiz üzere son güne bırakılan ödemlerin aşırı yığılma nedeniyle oluşacak arızlara sebebiyet verdiğini ve istemeden de olsa yukarıda belirtmiş olduğumuz yükümlülüğün ihlali durumuna düşebileceklerini göz önüne alarak ödemelerini bugünden düzenlemelerini önemle hatırlatırız.
YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.