ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu

YAZARLAR

Metro Terörü

Ali Buhara Mete

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:40
  • A
  • A
26 Şubat Pazar günü saat 14:00 sularında Mecidiyeköy'den Osmanbey'e gitmek için metroya bindim...
İyi ki de binmişim...

Çünkü İ.E.T.T Genel Müdürlüğü'nün vurdum-duymaz bir kurum olduğundan bihabermişim... Beni, başladığım yere geri götüren metroda yetkililerin insanlara nasıl “mal” muamelesi yaptığına şahit oldum.

Bir sonraki durak olan –ineceğim durak- Osmanbey'de inecekken anonsla olduğum yerde kala-kaldım. Yapılan açıklamada, 'Osmanbey durağı geçici bir süreyle kapatılmıştır. Yolcu alınmadığından bu durakta durulmayacaktır' deniliyordu.

Mecburen Taksim'e gittim ve metrodan inmeyip tekrar Osmanbey'e dönmeye karar verdim. “Aksilik olmuştur, dönüşte ineriz” dedim.

Fakat döndüğümde de aynı umarsız ve küstah açıklama...

Sonuç : Bindiğim yere elimdeki iki lirayı çöpe atarak geri dönmek!

En acısı herhangi bir açıklama veya mazeret bildirilmeden...

İnsanları hayvan yerine koyan bu zihniyete sesleniyorum...
Hadi diyelim bir aksilik oldu, ihbar var... Herhangi bir uyarı, anons yapmayı akıl edemiyor musunuz? Ne güvenlik görevlilerinin olan bitenden haberi var ne de şikayet masasında çalışanların...

Bu nasıl bir sorumsuzluktur?

Beyaz masadaki çalışanlar istasyonun neden kapatıldığından haberdar bile değil. Bu küstahlığı anlattığımda şaşkınlıkla beni dinlediler...

Hadi bir aksilik var diyelim... Bir açıklama yapın...
Londra'da sayısız hat ve istasyonlar var. Böylesi girift bir ağda bu tür sorunlar olduğunda, binmeden muhakkak uyarılar yapılır. Yapılır ki boşu boşuna binip işinizden gücünüzden olmayın. O metroyu kullanmış bir vatandaş olarak ne bunun benzeri bir olay gördüm ne de duydum!
Yarım düzine insan, istasyonu idare edemiyorsanız sizin orada ne işiniz var?

İnsan taşımayı, mal taşımak mı zannediyorsunuz?

Ayrıca mağdur olan insanların paralarını karşılamak gibi bir sorumluluğunuz da mı yok? İnsanların zamanını çalmaktan utanmadığınız gibi para çalmaktan da mı utanmaz oldunuz?
Her ne şekilde olursa olsun bunun adı hırsızlıktır. İnsanların hakkına ve hukukuna tecavüz eden bir kurum iflah olabilir mi?

Sayın Dr. Hayri Baraçlı bu vurdum-duymazlıktan haberdar mısınız? Eğer bu kurumun başındaysanız yolculara özür borçlusunuz.

Hatırlatırım!

Siz velinimetimiz değilsiniz biz sizin velinimetiniziz. Maaşlarınız bu yolcuların cebinden çıkıyor.
Sizin yaptığınız işe toplu taşıma değil "toplu vurdumduymazlık" denir.

Taşıdığınız zihniyete de size de yazıklar olsun!

buhara53@hotmail.com
alibuhara@twitter.com
YORUM YAZ
TOPLAM 1 YORUM

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - tülay doğma:15 Mart 2013, Cuma 20:27

    kesinlikle katılıyorum böyle bir zihniyet var oldukça vurdumduymazlığın kölesi olunacak!!