ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 17:37

Zabıtadan düğün konvoyu uyarısı

Zabıtadan düğün konvoyu uyarısı

Düğün, nikah, nişan, sünnet gibi faaliyetlerin artmasının beraberinde gürültü kirliliğini de getirdiğini belirten Atakum Belediyesi Zabıtası uyardı.


Yaz aylarında düğün, nikah, nişan, sünnet gibi faaliyetlerin artmasının beraberinde gürültü kirliliğini de getirdiğini belirten Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Güneşdoğdu, "Sizin mutlu gününüz, diğer birisinin acılı günü olabilir. Bu nedenle özellikle gece oluşturulan düğün konvoylarının sessiz olmalarını rica ediyoruz." dedi.

Düğün konvoylarının meydana getirdiği gürültü kirliliğinin rahatsız edici boyutlara ulaşması nedeni ile düğün sahiplerine seslenen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Güneşdoğdu, "Düğün, sünnet, nişan, nikah gibi çeşitli nedenlerle düğün salonlarına gidişte veya dönüşte, bir çok aracın katıldığı konvoylar düzenlenmektedir. Konvoya katılan bu araçlar gerek aşırı derecede klakson çalarak gerekse özellikle gençlerin araçlarını zorlamaları ile oluşan ve pati çekme adı verilen tehlikeli ve gürültü eylemlerde bulunarak çevreyi ciddi şekilde rahatsız etmektedir. Düğün salonları çevresinde bu gürültü daha da yoğunlaşmaktadır. Biz Atakum belediyesi olarak bu konuda tedbir alıyoruz. Düğün sahiplerinden de bu konuda azami özeni ve duyarlılığı göstermelerini talep ediyoruz. Mutlu günlerini yaşayan insanlara cezai işlem uygulamak istemiyoruz. Bu nedenle onların da kendilerinden hariç başka insanlar olduğunun, bunların arasında hastaların, yaşlıların, çocukların ve cenazelerin bulunduğunun bilincinde olarak sevinçlerini diğer insanları rahatsız etmeden yaşamalarını istiyoruz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER