ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 15:22

Zabıta ekipleri ruhsat denetimine çıktı

Zabıta ekipleri ruhsat denetimine çıktı


Erzincan Belediyesi zabıta ekipleri işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına yönelik olarak başlattığı denetim çalışmalarını sürdürüyor.
Zabıta ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda eksikleri görülen esnaflar uyarıldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürü Halil Mutlu, "2005 tarih ve 9207 sayılı işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik gereğince, ruhsat denetim ekiplerimiz denetimlerini aralıksız olarak devam ettiriyor.
Yönetmelik gereği işyeri ruhsatı olmadan işyeri açılamaz ve çalıştırılamaz. Ruhsat alınmadan açılan işyerleri yetkili idareler tarafından kapatılır. İlimizde ticari faaliyette bulunacak olan esnafların bu konuda mağduriyet yaşamamaları için açılacak olan ticaret haneler ile ruhsat almadan faaliyet gösteren işyerlerinin en kısa zamanda belediyemiz Zabıta Müdürlüğü İşyeri Ruhsat Servisi'ne müracaat yapmaları gerekmektedir. Ruhsatsız çalışan işyerleri takip edilerek haklarında resmi işlem yapılacaktır. İlimizdeki tüm işletme ve ticarethanelerin konuya duyarlı olacaklarından hiçbir kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu konuda saygıdeğer esnafımıza duyarlılıkları ve yardımlarından dolayı Erzincan Belediyesi Zabıta teşkilatımız adına teşekkürlerimi sunar, hayırlı bol kazançlar dilerim.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER