ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Nisan 2014 Cuma 18:28

Yusuf Sünger, Bafra'nın CHP ilçe başkanı oldu

Yusuf Sünger, Bafranın CHP ilçe başkanı oldu


Samsun’un Bafra ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 9 kişinin istifası sonucu yönetimin düşmesinin ardından kayyım olarak atamalar yapıldı.
Bafra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe binasında yapılan toplantı ile yeni ilçe başkanı ve yönetimi basına tanıtıldı. Tanıtılan yeni İlçe Başkanı Yusuf Sünger, 2009 mahalli idareler seçimlerinde CHP Bafra Belediye başkan adayı, 2014 30 Mart mahalli idareler seçimlerinde ise Emirefendi Mahallesi muhtar adayı olmuş fakat kazanamamıştı.

Toplantının başında konuşan CHP eski Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay şunları söyledi, ‘’Değerli partililerim, bugün burada toplanmamızın sebebi seçim sonrası 9 tane yönetim kurulu arkadaşımızın istifa etmeleri sonucu yönetim düşürülmüştür. Bizde yeni yönetime kayyım olarak atanan 5 kişilik heyete Yusuf Sünger Başkanıma yönetimi teslim etmek için toplanmış bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde 28 aydır atama usulü ile birlikte görev yapmaktaydım. Bu süre içerisinde takdir sizlerin. Bafra’da partimizi belirli bir yere getirmeye çalıştık. Bunun için benimle birlikte yönetimimde bulunan, emeği geçen tüm partililerime ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim.

Devir teslimden sonra ise geçici başkan seçilen Yusuf Sünger,’’Bizlere verilen bu anlamlı ve kutsal görevi layık ile yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

Olağanüstü kongre yapmak üzere , (5) kişiden oluşan ilçe geçici yönetim kuruluna şu isimler atandı: Yusuf Sünger (başkan), Mütehan Öztürk, Mülayim Polat, Mine Yaran, İsmail Yılmaz.










KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER