ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mart 2013 Pazar 12:56

Yüreğir'deki altyapı çalışmaları sürüyor

Yüreğirdeki altyapı çalışmaları sürüyor


Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü, Yüreğir’in birçok mahallesini su baskınından kurtaracak altyapı çalışmasını sürdürüyor.

ASKİ’nin D-400 Karayolu’nu çelik delgi sistemi ile yer altından geçme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, çalışmanın yapıldığı alana indi, toprağı kazdı. Çalışmalarla ilgili ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den bilgi alan Aldırmaz, iş güvenliği kapsamında alınan güvenlik önlemlerine dikkat çekti.

Zihni Aldırmaz, çelik delgi sistemi ile Güzelevler Mahallesi ile Yeni Doğan Mahallesi’ni birbirinden ayıran D-400 Karayolu’nun altından geçileceğini belirterek, “Bu sistemi hem kara yollarının hem de demiryollarının olduğu bölgede kullanıyoruz ve böylece trafiği aksatmadan sistemi yapıyoruz. Adana’nın altyapısına önemli yatırımlar yapıyoruz. Son 50 yılda Adana’da 152 kilometre ana kolektör yapılırken, bizim dönemimizde yani son 2.5 yılda 105 kilometre ana kolektör yapıldı.” dedi.

Yapılan ana kolektör ile Yenidoğan, Güzelevler, Levent gibi Yüreğir’in mahallelerinde su baskınının önüne geçileceğini kaydeden Zihni Aldırmaz, “Bu işleri yaparken, işçilerimizin güvenliğine de özen gösteriyoruz. Çünkü işlerin can güvenliği bizim için her şeyden önemli. 8 metre yüksekliğindeki demir perdeler göçük olmasını önlüyor. İşçilerimiz de güvenli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.” şeklinde konuştu.

Güzelevler Mahallesi Muhtarı Mustafa Güzel de yapılan hizmetler için Zihni Aldırmaz ile Büyükşehir ve ASKİ personeline teşekkür etti. Mustafa Güzel, yapılan yatırımın çevredeki mahalleler için önemli olduğunu vurgulayarak, işçiler için alınan güvenlik önlemlerinin önemine değindi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER