ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:03

Yozgatlı çiftçiler şükür duasına çıktı

Yozgatlı çiftçiler şükür duasına çıktı


Yozgat’ta nisan ayının bol yağışlı geçmesi bölge çiftçisinin yüzünü güldürdü. Geçen yıl kuraklıktan dolayı yağmur duasına çıkan çiftçiler bu yıl ise yağışlardan dolayı şükür duasına çıkıyor.

Yozgat’ın Kadışehri ilçesine bağlı Ovacık köyünde çiftçi, bu yıl bol yağış nedeniyle şükür duası yaptı. Ovacık köylüleri tarafından organize edilen şükür duasına AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İlçe Kaymakamı Lütfullah Ün, ilçe Belediye Başkanı Davut Karadavut, AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, daire müdürleri, Ovacık ve çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Abdullah Yalmanın yaptırdığı duaya köylülerde el açıp amin diye eşlik etti. Çiftçiler, son bir kaç gündür etkili olan yağışların ürünlere çok büyük faydasının olduğunu belirterek, bu yılın bol ve bereketli bir yıl olarak geçmesini diledi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de yaptığı konuşmada bu yılın bol ve bereketli bir yıl olarak geçmesi temennisinde bulundu. Başer, "İnşallah bu yağmurlar çiftçimiz bol rızıklar verir . Hayırlı ve bereketli mahsuller olur. Duaya bizde katıldık. Zaten vatandaşlarımızla beraber hep onların içindeyiz onların dertleri ile hem hal oluyoruz. Mutluluğu da şükrü de bugün beraber paylaştık. İnşallah karşılığını da Yüce Rabbimiz verir diye dua ediyorum." dedi.
Dua sonrası vatandaşlara etli pilav ve ayran ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER