ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 19:57

Yozgat Gençlik Merkezi yetkilileri Müftülüğü ziyaret etti

Yozgat Gençlik Merkezi yetkilileri Müftülüğü ziyaret etti


Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz ve personeli, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nu ziyaret etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, yaptığı açıklamada din görevlilerinin toplumda önemli bir yeri olduğunu belirterek, Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği Yaz Kur'an Kursları ile başlayan ilişkilerin daha da arttığını söyledi. Güneşer, "Milli ve manevi değerlere sahip bir gençlik hepimizin ortak paydasıdır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi olarak biz her zaman müftülüğümüzle güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizler gençlere sportif ve sosyal faaliyetlerle destek verirken, İl müftülüğümüz de manevi yönden katkı sağlıyor. İkisi birbirini tamamlayan önemli unsursu. Biri olmazsa diğeri eksik kalır." dedi.

Camilerin insanların birbirleri ile buluşma ve kaynaşma ve ibadetlerini rahatça yaptıkları önemli mekanlar olduğunu kaydeden Güneşer, "Camilerimiz bizim en kutsallarımızın başında gelir. Camilerimizde görevli imamalarımızda da fedakarca çalışan din gönüllüleridir. Günümüzde imam hatiplerimiz hak ettikleri noktaya taşınmaktadır. İmamlar da bunun hakkını verme bilincindeler. Kendilerine başarılar diliyorum. Bu vesileyle din görevlilerimizin ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyoruz." diye konuştu.

İl Müftüsü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’e ve Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz’a teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER