ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 01:04

Yorgun uyananlar dikkat!

Yorgun uyananlar dikkat!

Uzmanlardan kendini halsiz hisseden ve ağrı şikayeti olanlara çok önemli uyarı...


Bahar aylarında sabahları yorgun uyanan, halsizlik ve vücutta ağrı şikayeti olanların ozon tedavisiyle günü daha dinç geçirebilecekleri bildirildi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal, son yıllarda önemi artan ozon tedavisinin birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığını söyledi.

Doğal bir tedavi yöntemi olan ozon tedavisi hakkında bilgi veren Uzman Dr. Mehmet Portakal, "Hücre yenileyici özelliği var, kan dolaşımını artırıyor, kasları güçlendiriyor. Biz daha çok romatizmal hastalıklarda kullanıyoruz. Faydası görüldükçe çok değişik rahatsızlıklarda kilo vermek amacıyla, nörolojik rahatsızlıklarda bazı metabolik hormonal bozukluklarda kullanıyoruz ve çok önemli sonuçları var" dedi.

Yorgunluk hisseden ve vücudunda ağrılar olanlara da ozon tedavisini öneren Dr. Portakal, "Romatizmal hastalıklarda özellikle bu günlerde sık görülen, bahar aylarında sabah insan yorgun olarak uyanıyor. Halsizlik, yorgunluk, vücudun değişik bölgelerinde ağrılar, zorlanmalar olabiliyor ve güne hep yorgun başlıyor. Sık görülen bir problem bundan çok faydasını görüyoruz. Kasları daha esnek, dinç hale getiriyor. Hem hava şartlarına karşı direnciniz artıyor, hem de uykunuzu daha çabuk ve kısa sürede alıyorsunuz ve hayata daha aktif devam edebiliyorsunuz" diye konuştu.

Dr. Portakal, kireçlenmelerde ozon tedavisinin sıklıkla kullanıldığını da hatırlatarak, "Özellikle diz kireçlenmelerinde eklem aralığına yapılan oksijen ozon karışımı gazlar ve eklem çevresine de yapıldığı zaman o bölgede hem kireçlenmenin ilerlemesini önlüyor, hem de arada bir yastıkçık oluşturduğu için kemiklerin birbirine sürtünmesi ve kasların spazmını gidererek değişik yollarla tedaviye katkı sağlıyor. Yine kullandığımız alanlardan biri de boyun ve bel fıtıkları. Bunlarda direk disk mesafelerine sinirlerin çıktığı alanlara yapıldığı zaman, fıtıkların sinirlere yaptığı baskılar ortadan kalkıyor ve kişi yaşam kalitesi daha da artarak yaşamına devam etmiş oluyor" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER