ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:25

Yönetmen Sarı son yolculuğunda

Yönetmen Sarı son yolculuğunda


Sakarya'da önceki gün hayatını kaybeden Türk sinemasının emektar oyuncu ve yönetmenlerinden Abdulkani Sarı, son yolculuğuna uğurlandı.

        Önceki gün evinde fenalaşınca Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Abdulkani Sarı, hayatını kaybetmişti. Sarı, Karasu ilçesine bağlı Yalı Mahallesi'ndeki Ulu Camii’nde öğle vaktinde kılınan cenaze namazından sonra Karasu Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

        Cenazeye Yönetmen Tevfik Polam, oyuncular Vahit Dizdar ve Mehmet Aras, görüntü yönetmeni Hüseyin Ererez, Türkiye Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaplan, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu AK Parti İlçe Başkanı İshak Sari, Karasu eski belediye başkanı Ahmet Genç ve vatandaşlar katıldı.

        Sarı, 40 yıl emek verdiği Yeşilçam’dan emekli olduktan sonra Sakarya'nun Karasu ilçesine yerleşmişti. Yaklaşık 5 yıldır Karasu'da yaşayan Sarı, son olarak Türkiye Haber Ajansı Sakarya Bölge Temsilciliği ve THA Yönetim Kurulu üyeliğini yapıyordu. Sarı, Evli ve 3 çocuk babasıydı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER