ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 09:07

Yolcu otobüsü paniğe neden oldu

Yolcu otobüsü paniğe neden oldu

İzmir’in Bornova ilçesinde yolcu otobüsü yol kenarındaki su kanalına devrildi.


Kaza, saat 01.00 sıralarında, İzmir-Manisa Karayolu 8. kilometresinde meydana geldi. Bodrum’dan yola çıkan Kumaran K. (42) yönetimindeki 14 AL 021 plakalı yolcu otobüsü, rampa çıktığı sırada kontrolden çıkarak yol kenarındaki su kanalına girdi ve sağ tarafa yattı. 33 yolculu otobüste bulunan yolcular, pencerelerden tahliye edildi.

Kazada olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Tek tek pencereden çıkan yolcular sağlık ekiplerince ayakta tedavi edilirken, kazada şans esiri ölen olmadı.

"UYUMUŞ ADAM"

Yolcular arasında bulunan İrina Kirikova. "Uyuyordum. Otobüs birden sağ sol yapmaya başladı ve yol kenarına devrildik. Otobüs personeli camları kırdı ve bizde otobüsten çıkabildik. Yolcularda çok önemli bir yaralanma olmadı" dedi. Yolculardan Murat Gürsoy ise, "Ben de şoförüm. Otobüs şoförü ile konuştum. ’Karşıdan uzun ışıklarla gelen vardı. Gözümü aldı’ dedi. Uyumuş adam. Neyse ki kimseye bir şey olmadı" dedi. Öte yandan polis ekipleri, otobüsün rampa yukarı çıkması nedeniyle hızının düşük olması nedeniyle büyük bir faciadan dönüldüğünü belirtti. Yolcular, otobüs firması tarafından gönderilen başka bir araçla İstanbul’a gönderildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER