ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 13:46

Yoğun sis günlük hayatı olumsuz etkiliyor

Yoğun sis günlük hayatı olumsuz etkiliyor


İzmir’in Ödemiş ilçesinde üç gündür devam eden yoğun, sis bugün etkisini daha da arttırarak günlük hayatı felç etti. Görüşün yer yer 20-30 metreye düştüğü şehirde trafik oldukça yavaş akıyor. Özellikle sabah mesaiye gidenler ve öğrenci servisleri, trafikte zor durumda kalıyor.

Yoğun sisin trafiğe etkisini değerlendiren taksici Süleyman Canlı, “Görüş mesafesi, sis ve baca dumanları nedeniyle o kadar düştü ki temkinli olarak ve uzun hüzmeli farla ancak görülebilir oluyoruz. Bütün sürücüleri acele etmeden, yavaş fakat güvenli seyahat etmeye çağırıyorum.” dedi. İlçede doğalgaz olmaması sebebiyle kullanılan katı yakıtın dumanlarıyla birleşen sis, solunum ve kalp sağlığını da tehdit ediyor. İlgililer, özellikle hastaların zaruri olmadıkça dışarıya çıkmamasını öneriyor.

Meteoroloji ise sisli havanın yarın da etkili olacağını bildirerek ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısında bulunuyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER