ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:54

Yıllık nakil sayısını yüzde 100 artırdı

Yıllık nakil sayısını yüzde 100 artırdı


Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, daha çok hastaya daha iyi koşullarda hizmet sunabilmek için teknolojik yatırımlarına yenisini ekledi. Fakülte, yıllık 200 nakil yapılmasına imkan tanıyan yeni Kök Hücre Nakli Ünitesi’ne kavuştu.

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde yapımı tamamlanan Erişkin Hematopoietik Kök Hücre Nakli Ünitesi hasta alımına başladı. 16 yatak kapasiteli, tek kişilik, hepafiltreli odalarda hastalara hizmet verecek olan ünite hizmet açığını kapatacak. Modern bir anlayışla inşaatı tamamlanan ve tamamı hepafiltreli olan ünitede tedavi gören hastalar, merkezi monitörizasyon sistemi ile takip edilecek. Hastalara ameliyathanelerdeki gibi steril odalarda hizmet verilecek. Yoğun bakım ünitelerinde olduğu şekilde 24 saat monitör takibi olacak.

Yılda 60-70 ilik nakli gerçekleştiren Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, yeni açılan ünite ile sayesinde bu oranı yılda 200’e çıkaracak. Hacettepe’de, Lösemi, lenfoma, myeloma ve kemik iliği yetmezlikleri gibi hastalıklar başta olmak üzere, çeşitli hasta gruplarına, yurtdışı eğitimli akademik hekimler, koordinatör hemşireler hizmet veriyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER