ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 10:46

'Yılın annesi' seçildi

Yılın annesi seçildi

Gülsüm anne Rusya'da da 'kutsal kadın' ilan edilmiş, dünyayı kendisine hayran bırakmıştı...


Antalya'da 2008 yılında bir otobüsün çarpması sonucu komayagiren ve üzerinden kimlik çıkmayan gencin bakımını 5 yıldır üstlenen Gülsüm Kabadayı, Toros Eğitim Kurumlarınca ''yılın annesi'' seçildi.

Toros Eğitim Kurumları Akdeniz Koleji Müdürü Hüdayi Başın ve öğretmenler ile öğrenciler Gülsüm Kabadayı'yı evinde ziyaret etti. Gülsüm annenin elini öperek çiçek veren öğrenciler, Umut'un sağlık durumuyla da ilgili bilgi aldı. Kolej Müdürü Hüdayi Başın, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ''yılın annesi'' ödülü verdiklerini belirtti.

Bu ödülü başarılı kadınlardan seçtiklerini hatırlatan Başın, bu yıl öğrenci ve velilerin talebiyle Türk annelerinin yardımseverliğini temsil ettiği için Gülsüm Kabadayı'ya bu ödülü verdiklerini belirtti.

Başın, Kabadayı'nın ödülünü düzenlenecek törenle vereceklerini kaydetti.

Yılın annesi seçilen Gülsüm Kabadayı ise, devletin ve milletinin desteğiyle Türk annesini dünyaya en iyi şekilde tanıttığını söyledi.

3 oğlu olduğunu Umut'u da 4'üncü çocuğu olarak gördüğünü anlatan Kabadayı, ''Umut'u Allah'ım bana bir sınav için gönderdi. Ben de Umut'a kendi oğlum gibi bakıyorum. Ömrüm el verdiği sürece de bakacağım. 'Türk annesi' ismini yükseltmek için elimden geleni yapacağım. Türk annelerinin yardımsever ve hayırseverliğini dünyaya gösterdiğim için çok mutluyum.'' dedi.
Kabadayı, ödülü de Türk anneleri adına alacağını ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER