ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 21:23

YGS Siirt birincisi FEM Dersanesi öğrencisi

YGS Siirt birincisi FEM Dersanesi öğrencisi


Siirt'te, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) Fen Lisesi ve FEM Dershanesi öğrencisi Halil Bardak Türkiye 930.’su ve 4 dalda Siirt 1.’si oldu.

FEM Dershanesi Müdürü İlbey Öncü, bu yıl yapılan YGS'de, dershane olarak büyük bir başarı elde ettiklerini belirtti. YGS'de başarılı olan öğrencilerin emeğinin boşa gitmediğini kaydeden Öncü, ‘’Öğrencilerimizden Halil Bardak Türkiye 930.’su ve 4 dalda Siirt 1.’si olmuştur. Bunun yanında Siirt geneli farklı dallarda ilk 5’te 4 derece, ilk 10’da 6 derece dershanemiz öğrencisidir. Bu başarıların asıl mimarı olan, çalışkan, gayretli, özverili ve öğrencisini daima en iyiye yönlendiren, branşlarında uzman değerli öğretmenlerimize ve desteğini esirgemeyen velilerimize teşekkürleri bir borç bilirim. Dershane olarak YGS'de başarılı olan öğrencileri kutladığını ifade eden Öncü, Türkiye geneli yapılan denemeler ile öğrencilerimize bol YGS provası yaparak, gelişimini bire bir takip edip tecrübeli öğretmenlerimizle başarıya ulaştık. Kalitemizi Siirt halkına sunmanın onurunu yaşıyoruz. Başarısı ile Siirt’in gurur kaynağı olan öğrencilerimizin bu başarılarını LYS’de de devam ettirmelerini temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada başarılı öğrenciler Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş’ı makamında ziyaret etti. Saltaş başarılı öğrencileri tebrik edip, önemli olanın iyi bir yer kazanarak vatana ve millete faydalı birer fert olmak olduğunu belirtip vizyonlarını büyük tutmaları gerektiğini belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER