ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 11:34

Yeryüzü Doktorları Suriyelilerin yanında


Yeryüzü Doktorları Suriyeli sivil halka tıbbi yardım ulaştırmaya devam ediyor. İç çatışmalar ve zorlaşan hava şartları ile mücadele eden Suriye halkı için yeni yılda da temel ihtiyaç ve sağlık malzemeleri Yeryüzü Doktorları tarafından temin ediliyor.

Suriye’de çatışmaların 653. gününde 4 bin 98’i çocuk ve 4 bin 296’sı kadın olmak üzere 47 binin üzerinde can kaybı yaşandı. Suriye’de ilaç, gıda ve temel ihtiyaç malzemelerine bile ulaşmak giderek zorlaşıyor. Yeryüzü Doktorları, Suriye halkının acılarını hafifletmek amacıyla bölgedeki ilaç bağış ve sağlık hizmeti çalışmalarını yeni yılda da sürdürüyor.
Yeryüzü Doktorları, Suriye’de sivillere yönelik saldırıların artmasının ardından 8 milyon dolar değerindeki ilaç bağışını Lübnan üzerinden Suriye’ye ulaştırmıştı.

Yeryüzü doktorları, Sivil toplum kuruluşları (STK), Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) öncülüğünde ''Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası için de çalışmalarına devam ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER