ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 21:43

Yerleşik İngilizler dostluk yemeğinde bir araya geldi

Yerleşik İngilizler dostluk yemeğinde bir araya geldi


Antalya'nın Manavgat ilçesinde yerleşik yaşayan İngilizler dostluk yemeğinde bir araya geldi. Turizm şehrinde bir restoranda bir araya gelen İngilizler, Türk-İngiliz dostluğunu pekiştirmek için bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini belirtti.
Antalya Türk-İngiliz Dostluk Grubu Başkanı Grant Jonh Maxweel, dostluk yemeğinde yaptığı açıklamada, İngilizlerin Türkiye'de Muğla Fethiye'den sonra en fazla yerleştiği yerin Antalya'nın Kaş ilçesi ile Kalkan beldesi olduğunu söyledi.
Antalya'ya gelen 11 milyon turistin yüzde 11'ni İngilizlerin oluşturduğunu belirten Maxweel, Kemer, Manavgat, Side ve Alanya'da yerleşik yabancı ağırlığının genelde Almanların oluşturduğunu kaydetti. Maxweel, "İngilizler, Türkiye'ye yerleşmede Ege'den yavaş yavaş Akdeniz'e kaymaya başladı. Antalya'da en fazla İngiliz yoğunluğu Kalkan beldesinde. Manavgat ve Alanya'ya da yerleşimler her geçen gün artıyor. Alışveriş yapmada esnafın İngilizlerle Almanca değil, İngilizce konuşmasını istiyoruz. Almanca bilmeyen yerleşik İngilizler esnafla iletişim kurmada zorlanabiliyor. Manavgat'ta esnafın yabancılarla konuşma dil ağırlığı Almanca. Alışverişte İngilizce konuşulmasını istiyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER