ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 20:17

Yerköy Müftüsü Aydın: Ramazan ayını iyi değerlendirelim

Yerköy Müftüsü Aydın: Ramazan ayını iyi değerlendirelim


Yozgat’ın Yerköy İlçesi Müftüsü İkbal Aydın, ilçede her yıl Ramazan ayının dolu dolu geçtiğini belirterek bu manevi ayın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Aydın, yaptığı açıklamada Ramazan ayının önemine değindi. Aydın, "Ramazan ayı dolayısıyla hergün camilerimizde Kur’an kursu öğretmenlerimiz tarafından cemaatle birlikte mukabele okunuyor, öğle namazı ve teravih namazından önce vaaz veriliyor. Vatandaşlarımızında bu programlarımıza yoğun ilgi göstermesi bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Mübarek Ramazan ayını yarılamış bulunuyoruz. Bu güzel ayın kıymetini bilelim bol bol ibadet edelim." dedi.

Yaz dönemi olması nedeniyle teravih ve sahur arasında pek uzun zaman olmadığını söyleyen Aydın, "Ramazan ayının yaz dönemine denk geelmsi nedeniyle teravihle sahur arasında 4 saatlik bir zaman dilimi kalıyor. Bu süreyi vatandaşlarımız namaz kılarak ibadet ederek geçirmeleri açısından bulunmaz bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER