ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 14:21

YENİMEK kurslarına kayıtlar başladı

YENİMEK kurslarına kayıtlar başladı


Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YENİMEK) ikinci dönem kayıtlarına başladı. Şubat ayında başlayacak kurslara isteyen herkes kayıt yaptırabilecek.

Yenimahalle Belediyesi hizmet sınırlarında toplam 13 şubesi olan ve yaklaşık on bin kursiyerin bulunduğu YENİMEK merkezlerinde ikinci dönem kayıtlara başladı. Yabancı dil, bilişim teknolojileri, kişisel gelişim ve eğitim dersleri almak isteyenler, şubat ayında başlayacak derslere katılabilecekler. Yeni dönemde yabancı dil kurslarına katılmak isteyenler için İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça eğitimi verilecek. Ayrıca engellilerin kullandığı işaret dili içinde özel sınıflar açılacak.

Yeni dönemle birlikte YENİMEK merkezlerinde, kişisel gelişim ve eğitim branşlarında özellikle ilkokul çağındaki öğrencilere çok faydalı olan hızlı okuma dersleri verilecek. Bilişim Teknolojileri derslerine kayıt yaptıranlar ise, bilgisayar kullanımı dışında, bir meslek haline gelen internet sayfası yapmayı da YENİMEK merkezlerinde öğrenebilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER