ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 13:52

Yenimahalle Belediyesi'nden, evlilik öncesi eğitim

Yenimahalle Belediyesinden, evlilik öncesi eğitim


Boşanma oranının giderek artması üzerine harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü program kapsamında Ankara Yenimahalle Belediyesi çiftlere, 'Evlilik Öncesi Eğitim Semineri' düzenleyecek.

Evlilik öncesinde, gençlerin evlilik hayatına hazırlanmalarının amaçlandığı seminerde; evlilik kararının alınmasında dikkat edilmesi gereken hususlar, evlilik hayatının getirdiği sorumluluklar, çiftlerin birbirlerini anlamalarının yolları ve iletişimde karşılaşabilecekleri zorluklarla mücadele etme yöntemleri anlatılacak. Aile içi şiddet ve hukuki sorunların da ele alınacağı seminer sonunda katılımcılara konuyla ilgili kitapçıklar dağıtılacak.

Dört Mevsim Salonu’nda 7 Nisan Pazar günü saat 13.00’te gerçekleşecek panele, Aile Danışma Merkezi Sorumlusu Ahmet Cemil Ölçer, Sosyal Hizmet Uzmanı Özcan Gündoğan, Sosyal Hizmet Uzmanı Seval Üstüner, Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Ünal Nadir konuşmacı olarak katılacak.

Programa katılmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar, Aile Danışma Merkezlerine, Toplum Merkezlerine veya Yenimahalle Belediyesi’ne başvurarak seminere katılabilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER