ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2013 Cuma 16:18

Yazete.com'a 'Engelsiz Haber Ödülü'

Yazete.coma Engelsiz Haber Ödülü

Engelsiz Haber Ödülü' Yazete.com Genel Yayın Yönetmeni Adnan Erdoğan'ın oldu.


ÖZEL HABER / YAZETE.COM

Başakşehir Belediyesi, düzenlediği ‘Engelsiz Haber Ödülü’ töreni ile engellilere yönelik sorunları, sıkıntıları ve çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşan, haberleriyle toplum bilinci oluşturan, engellilerin yaşamına dikkat çeken Yazete.com. ödüle layık görüldü.

Başakşehir Belediyesi, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı kapsamında gerçekleştirilen ‘Engelsiz Haber Ödülleri’ töreninde TV, gazete, haber ajansı, internet, ve radyo yayın organlarında çalışan haber müdürleri, köşe yazarları, muhabirler, program yapımcı ve sunucuları ödüllendirildi. Törende ulusal ve yerel bazda yayın yapan birçok televizyon internet ve gazete habercisi ödül alırken, Yazete.com Genel Yayın Yönetmeni Adnan Erdoğan 'Engelsiz Haber' ödülünü Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, törende yaptığı konuşmada medyanın engellilerle ilgili kamuoyu oluşturup pozitif ayrımcılığı destekler hale gelmesi gerektiğini belirtti. Uysal, “Biz onun için ‘Engelsiz Haber Ödüllerini’ başlattık. Geçen sene birincisini yaptık. Bu sene ikincisini yapıyoruz. Bu çalışma sadece Başakşehir adına olmayacak. Bütün Türkiye’de dezavantajlı durumdakilere karşı yapılan pozitif ayrımcılığı destekler nitelikte olacak. Bütün Türkiye’de olması gerekeni yaparak, yaptığı haberlerle bütün insanların kabullenmesini sağlayacak.” dedi.

Yazete.com aynı ödüle geçtiğimiz sene de layık görülmüştü.

Ödüllerini alan gazeteciler, programın ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER