ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 14:18

Yatırımla göç durma noktasına geldi


Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, şehirde yapılan yatırımlarla göçün durduğunu, kentin hizmet olarak hak ettiği noktaya geldiğini belirtti.

Yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Köksoy, “Yapılan alt yapı ve üst yapıyla birlikte kentte göç durma noktasına geldi. Bu bizim için tarihi bir olaydır. Gayrimenkullerdeki değerin en büyük göstergesi yapılan hizmetlerdir. Göçün durmasıdır. Bugün insanımızın evi ve arsası artık para ediyor. Artık insanımız burada kalmayı tercih ediyor. Bunlar hükümetimiz ve belediyemizin yaptığı hizmetlerle oluyor. Bu anlamda belediyemizin yerel kaynakları 11 milyon liraya ulaştı bu çok önemli bir artış ve önemsenecek bir rakamdır. Bu artış tamamen vatandaşımıza hizmet olarak yansıyor.” dedi.

    Belediye olarak kurumsallaştıklarını ifade eden Başkan Faruk Köksoy, “Bundan sonra tabii ki kaliteye ağırlık vereceğiz. Olabildiğince eğitimli, kaliteli ve ara eleman özelliği taşıyan tecrübeli sektör elemanlarını, nüfusa daha çok takviye etmemiz lazım. Çünkü üretici olmayan nüfus yeni bir sıkıntıya yeni bir olumsuz sürecin devam etmesine vesile olur.” ifadelerine yer verdi.

    Köksoy, daha sonra belediyenin tamamlanan projeleri ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER