ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 15:42

Yatalak hastayı alevlerden itfaiye kurtardı


Kadıköy'de 6 katlı binanın bodrum katında yangın çıktı. Binanın üst katlarında mahsur kalan yatalak bir hasta ile bakıcısı itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Korku ve paniğe neden olan yangın saat 13.30 sıralarında Caferağa Mahallesi Doktor Esat Işık Caddesi üzerindeki Tanay Apartmanı'nda meydana geldi. Binanın bodrum katındaki depoda bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın nedeniyle binanın merdiven boşluğu dumanla doldu. Binanın üst katlarında yaşayanlar duman nedeniyle dışarı çıkamadı. Mahsur kalanlar arasında yatalak bir hasta ve bakıcısı da vardı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale ettikten sonra mahsur kalanları kurtarmaya çalıştı.

Yatalak hasta Yeşim Tagör ile bakıcısı Ayşe Coşkun yoğun duman merdivenlerden aşağı inemedi. İtfaiye ekipleri merdiven açarak hasta ve bakıcısını aşağı indirdi. Kısmen dumandan etkilenen bina sakinleri sağlık ekiplerine teslim edildi.

Yangın sırasında kendilerini dışarı atan apartman sakinleri, bir anda binayı duman sardığını, korku ve panik içinde dışarıya çıktıklarını söyledi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 15 dakika süren çalışmalarından sonra söndürüldü. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER