ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:30

Yaşlılar ve kadınlar unutulmadı

Yaşlılar ve kadınlar unutulmadı


Kayseri Talas Belediyesi, Yenidoğan Mahallesi'ndeki Çiftekuyular Camii zemin katında içerisinde yaşlıların bir araya geldiği vakithaneden, kadınlara Kur'an kursuna ve kadınların sosyal hayattaki konumlarını artırmak için kadın kültür merkezinin bulunduğu çok amaçlı tesis hizmete açtı.

Açılış törenine Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'ın yanı sıra, İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taş-yapan, İlçe Müftüsü Turgut Erhan, Talas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alaattin Kayabaşı, esnaf, çok sayıda kadın ve vatandaşlar katıldı. İlçe Müftüsü Turgut Erhan, Talas'taki Kur'an kurslarının diğer ilçelere örnek düzeyde olduğunu belirterek, Başkan Rifat Yıldırım'a teşekkür etti. Camilerin sadece namaz kılınan bir ibadethane olmadığını kaydeden Müftü Erhan, "Camilerin amacı herkesin kendine ait bir şeylerin bulduğu mekanlardır. Çiftekuyular Camimizin altında da hem hanım kardeşlerimiz için Kur'an kursu, aynı zamanda kültürel hayatına canlılık kazandıracak kadın merkezi, ayrıca camide namazlarını kılanlar için hoş zaman geçirilebilecek vakithane bulunuyor. Camilerimiz böylelikle asli hüviyetine dönüyor." dedi.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ise geçmişteki mahallelilik bilincine bakıldığında vakithane, Kur'an kursu ve kadın kurs merkezlerinin bulunduğuna dikkat çekerek, "Yaklaşık 7 yıldır buna benzer çalışmalar yapıyoruz. Komşular birbirleriyle görüşüp komşuluk ilişkileri gelişsin istiyoruz" diye konuştu. Başkan Yıldırım, tesisle ilgili bilgiler de vererek, "Vakithane kısmının içerisinde tansiyon ölçümünden çay ikramına kadar her şey mevcut. Kadın kültür merkezinde ise hanım kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu bütün alanlarda eğitilmesini amaçlıyoruz. Hatta çocuklar için oyun alanları dahi yapıldı. Her şey modern şekilde yapıldı. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tesis, dualarla hizmete açıldı. Başkan Yıldırım ve beraberindekiler, tesisi inceleyerek bilgi aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER