ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 13:38

'Yarınlara Umut Projesi' hız kesmeden sürüyor

Yarınlara Umut Projesi hız kesmeden sürüyor


'Yarınlara Umut Projesi' kapsamında hazırlanan su sporları ve metal şekillendirme temel eğitim kursunu tamamlayan çocuklara sertifikaları verildi.

Kalkınma Bakanlığı finansörlüğü ile Gaziantep Valiliği koordinesinde proje yürütücülüğünü Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nün yaptığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şahinbey Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklığı ile 'Yarınlara Umut Projesi' hız kesmeden devam ediyor.

Proje kapsamında hazırlanan su sporları ve metal şekillendirme temel eğitim kursunu tamamlayan çocuklara sertifikaları ve hediyeleri Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Yahya Şahan, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Psikolojik Danışmanı Sabri Özdemir, öğretmenler ve ailelerin katılımı ile gerçekleştirilen törenle dağıtıldı.

    Proje hakkında açıklamalarda bulunan Ömer Aydın, bugüne kadar kamu kurum ve kuruluşlar ile yapılan ortak projelerde 60 çocuğun metal şekillendirme kursu, 20 çocuğun düz makine dikiş kursu, 20 çocuğun torna tesviye kursu olmak üzere toplam 100 çocuğa mesleki eğitim kursu verildiğini ve 110 çocuğun da yüzme kurslarına gönderildiği kaydetti. Aydın, “Gençlerimize yönelik sinema, hayvanat bahçesi gezisi, yemek ve piknik gibi sosyal ve kültürel etkinlikler yapılarak, çocukların toplum ve sosyal hayata adaptasyonları, topluma faydalı, geleceğimizi emanet edeceğimiz donanımlı gençler olarak yetişmelerini hedeflemekteyiz.” dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER