ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 11:41

Yangında zarar gören çiftçilere 22 ton yem desteği yapıldı

Yangında zarar gören çiftçilere 22 ton yem desteği yapıldı


Balıkesir'de faaliyet gösteren Balıkesir Yem (BALYEM) firması geçtiğimiz ay Kepsut ilçesinde meydana gelen ve bin hektardan fazla alanın etkilendiği orman yangınında zarar gören yetiştiricilere ücretsiz olarak 22 bin kg yem dağıttı.

Yem desteği Kepsut'ta meydana gelen büyük çaptaki orman yangınının ardından, en çok etkilenen Ovacık ve Sarıçayır köylerindeki küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yapıldı.
BALYEM Onursal Başkanı Rona Yırcalı'nın talimatıyla gerçekleştirilen organizasyonda, yangında meraları zarar görenlere 22 bin kiloluk yem bedelsiz dağıtıldı. Yetiştiricinin yaklaşık bir aylık ihtiyacını karşılmaya yönelik verilen yemlerin toplam piyasa değerinin yaklaşık 20 bin lira olduğu belirtildi.

Yardımlar, Sarıçayır Köyü Muhtarı İbrahim Erşen ve Ovacık Köyü Muhtarı Ali Çokal'ın rehberliğinde yapıldı. Kuruluşun Kepsut Bayisi Süleyman Avcuoğlu'nun dağıtımını desteklediği yardım çalışmasında, zor durumda kalan yetiştiriciler büyük bir afete maruz kaldıklarını belirterek, kendilerine yapılan destekten dolayı Yırcalı ailesine ve BALYEM'e teşekkür etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER